Ojuland kaalub Sambliku vastu kohtusse pöördumist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. juuni 2013 kell 20:5613336294676

Kristiina Ojuland kaalub Reformierakonna Lääne-Viru maakonnaorganisatsiooni arendusjuhi Taimi Sambliku vastu kohtusse pöördumist. Europarlamendi saadik Kristiina Ojuland kinnitas ajakirjanikele teisipäeva õhtul, et ta ei ole kellelegi andnud korraldust „tegeleda identiteedivargusega“, vahendab BNS.

 

Ojuland kinnitas, et kaalub Reformierakonna Lääne-Viru maakonnaorganisatsiooni arendusjuhi Taimi Sambliku vastu kohtusse pöördumist. Ojuland nimetas valeks väiteid, nagu oleks ta Samblikule tasuks häältega manipuleerimise eest lubanud puhkusereisi Tenerifele.

Ojuland esitas aukohtule ka nimekirja inimestest, kes tema hinnangul osalesid erakonna sisevalimistel ebaseaduslikult. “Aukohus kontrollis kõnealuste inimeste nimekirja ja ei tuvastanud mitte ühegi nende puhul õiguse puudumist sisevalimistel osaleda,” teatas Reformierakonna aukohtu esimees Andrus Umboja erakonna pressiesindaja vahendusel.

Ojulandi sõnul peaks aukohus oma ettepaneku saama valmis kolmapäevaseks juhatuse koosolekuks.

Reformierakonna sisevalimistel toimunud hääletuspettuse uurimiseks moodustatud partei töörühm jõudis esmaspäevale järeldusele, et pettuse tellijaiks olid 2011. aastal Lääne-Viru maavanem Einar Vallbaum ja sel aastal Kristiina Ojuland.

Ojuland kinnitas esmaspäeval, et erakonna peakontor püüab teda teha alusetult patuoinaks ning selle taga on partei sisemine võimuvõitlus. Tema sõnul on partei valimissüsteem on üles ehitatud manipuleeritavana.

 

Allikas: BNS

Foto: kristiinaojuland.ee

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt