Ansip rohkem RE esimeheks ei kandideeri

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. juuni 2013 kell 15:29Tallinnas laupäeval kogunev Reformierakonna volikogu arutab ulatuslike hääletuspettuste tõttu uue üldkogu kokkukutsumist. Peaminister ja erakonna esimees Andrus Ansip kinnitas, et kui Reformierakonna laupäevane volikogu otsustab kokku kutsuda uue üldkogu ja korraldada uued juhatuse valimised, siis tema erakonna esimeheks enam ei kandideeri, vahendas BNS.

 

“Juba aasta tagasi ma ütlesin, et minu jaoks on see viimane peaministriks oleku periood. Üldkogul Tartus ütlesin ma ka, et minu jaoks oli see viimane üldkogu, kus ma kandideerisin erakonna esimeheks ehk siis põhimõtteliselt sellega, mida ma öelnud olen, peaks arvestama ka siis, kui räägitakse uutest valimistest,” ütles Ansip valitsuse pressikonverentsil ajakirjanikele.

Reformierakonna  sisevalimiste rikkumisi uuriv töörühm tuvastas sisevalimistel kokku 71 rikkumist kolmes maakonnas – Lääne-Virumaal, Võrumaal ja Viljandimaal. Kõik Lääne-Virumaa rikkumistega seotud hääled ja osa ka Võrumaa häältest läksid töörühmale antud selgituste kohaselt eelmisel nädalal erakonnast välja arvatud Kristiina Ojulandile, teatas Reformierakonna  pressiesindaja. Tema sõnul on seega manipuleeritud 2,1 protsendiga praegusele juhatusele antud häältega. Kokku anti Reformierakonna sisevalimistel 1494 häält.

RE auesimees Siim Kallas avaldas arvamust, et partei uued sisevalimised on hädavajalikud, sest muidu jääb usaldusväärsuse küsimus segama erakonna tulevasi ettevõtmisi.

 

 

Allikad: BNS, ERR, ERR 2

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt