Järgmisel nädalal saab Pärnumaal talgutel heinategu õppida ja töötubades osaleda

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. juuli 2015 kell 13:48heinategu puisniidulKas ehk ka sinu vikatikäsitlemise oskused vajavad lihvimist ja teadmised loodusest täiendamist? Eestimaa Looduse Fond kutsub 16.-19. juulil ELFi talgute suvekooli Nedrema puisniidule, Pärnumaale. Kavas käsitsi heinategu, õpitoad loodusest ja pärandkultuurist, pärimusmuusika Kulno Malvalt ja Ööülikool.

 

Suvekooli külalised on looduslike toidu- ja ravimtaimede uurija Renata Sõukand, folklorist Mall Hiiemäe, taimeökoloog ja looduskaitsja Jaak-Albert Metsoja ning entomoloog Allan Selin. Viimasel päeval viib kohalik looduskaitsja Urmas Vahur Pärnumaa Loodusmälestiste Sihtasutusest osalejad Mihkli tammikusse, Tarva puiskarjamaale ja Soontagana maalinna. Niitmist ja vikatihooldust tutvustavad Koit Lang ja Avo Rosenvald*.

Neljapäeva õhtul on loeng Ööülikooli poolt. Rääkijaks japanoloog Alari Allik ja teemaks “Niitmine ja taipamine”. Kahel esimesel päeval salvestatakse suvekoolis ka Ööülikooli rännakute telesaadet. Reede õhtul kostitab suvekoolilisi pärimusmuusikaga Kulno Malva. Viimane öö jääb ööliblikatega sinasõpruse tegemiseks. Hea ja parema kõhutäite eest hoolitseb Punase Raamatu Restoran.

 

Allikas ja lisainfo: ELF-i talgute suvekool

Vaata ka: Mulluse suvekooli muljetekogu Facebookis

Kui ettevõtmine on südamelähedane, kuid ise kohale ei jõua, saab hoogu juurde anda HooandjasFoto: Pambu / ELF

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt