Kutse loodusesse: Iga kuu viimasel pühapäeval saab veeta puude kallistamise hommikut

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. mai 2015 kell 13:58Puude kallistamise teaduslikult tõestatud kasulikkuse üle võib ju vaielda, kuid kindel on see, et looduses viibimine mõjub hästi nii vaimsele kui füüsilisele tervisele. Isvara joogasaali eestvedajad on kätte võtnud ja hakanud iga kuu viimasel pühapäeval veetma mõnusat puude kallistamise hommikut.

 

Sündmuse Facebooki lehel, kus on end osalejaks märkinud juba tuhatkond inimest, seisab: “Meie kutsume Sind puid kallistama Kadrioru Parki, kuid kui soovid puid kallistada mujal (üle Eesti!), siis hõika siin ürituse seinal välja enda läheduses olev koht ning kutsu sõbrad kallistama, et kõik Eestimaa puud saaks kallistatud.

Olles jõudnud oma valitud asukohta… Jaluta… Vaata… Tunneta… Leia endale meeldiv puu, võta ta ümbert kinni ja hinga sügavalt sisse ja välja… Kallista teda nii kaua kui Sa soovid… Seejärel jaluta taas veidi… Tunneta, ja leia järgmine puu….

Puid võib kallistada kas üksi või leida ka teisi kallistajaid ja teha ehk mõnele suuremale puule grupikalli. Kõik on spontaanne, tunnetuse järgi. Ei ole kogunemiskohta, igaüks on seal, kus ta soovib ning ei ole vaja kinni pidada ka kellaajast.

Kaasa võid pakkida ka teed või näksimist, kui kallistamise ajal peaks tekkima isu miskit põske pista.”

 

Allikas: Puude kallistamine Facebookis

Foto: facebook.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt