Varas tagastas esemed poele ja andis ennast ise politseile üles

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. aprill 2013 kell 13:19 

Eelmisel nädalal Viljandis kauplusest kallihinnalise jalgratta esihargi ning mütsi varastanud mees tagastas vabatahtlikult esemed kauplusele ning andis end ise politseile üles, kirjutab Sakala.

 

BNS vahendas, et varguse toime pannud mees helistas eelmisel neljapäeval Viljandi Velomoto poodi ning ütles “Tere! Mina olen varas”. Päev varem oli ta poest varastanud kallihinnalise jalgratta esihargi. Velomoto poe töötaja Kristjan Kivistik rääkis, et helistanu oli Tallinnast ning uuris viisakalt, kuidas oleks nende jaoks kõige mugavam varastatu tagasi saada.

Kivistiku kirjelduse kohaselt pakkus mees ühe variandina välja, et viib esihargi Tallinna politseijaoskonda. Kokku sai aga lepitud nii, et laupäeval sõitis too Viljandisse ning tõi 200 eurot maksva eseme otse poodi. Samuti tagastas ta poest varastatud mütsi. Väljanägemiselt oli mees igati korrektne.

Kivistik rääkis, et mehe enda jutu järgi oli tehtu jäänud hinge kriipima. Teadaolevalt mängis aga teo ülestunnistamisel rolli tõik, et päev pärast vargust riputas Velomoto pood video juhtunust üles oma Facebooki lehele. Sealtkaudu jõudis teave vargusest ka Sakala veergudele. Facebookis jagati poe abipalvet varga tabamiseks sadu kordi.

Halvale teele minemist põhjendas varas Kivistiku sõnul sellega, et tal pole töökohta ja raha napib.

Asjad tagasi andnud, küsis mees, kuhupoole jääb kohalik politseijaoskond. Velomoto poe töötajad näitasid talle kätte suuna Pargi tänavale. “Palusime tal sinna jalutada ja ütlesime, et asi on menetlusse antud,” rääkis Kivistik.

Politseisse end üles andma mees tõepoolest ka läks. Politsei- ja piirivalveameti Lõuna prefektuuri pressiesindaja Agu Lall kinnitas, et juhtunu uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlus. Nii nagu Agu Lallile, ei tulnud ka Viljandi politseijaoskonna juhile Alvar Pähklile meelde varasemat korda, kus varas oleks samamoodi käitunud. “See on ikka erakordne juhtum,” nentis ta.

Pähkli hinnangul on juhtum elav näide, et sotsiaalmeediast võib niisuguste varguste lahendamisel abi olla. Politseijuht lisas, et nii mõnigi kord on näiteks turvakaamerale jäänud inimeste tuvastamisel aidanud see, et videot on politseis siseringis jagatud.

 

Allikad: BNS, Sakala 1, Sakala 2

 

 Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt