Ka Kremlis tegeletakse varastamise ja raha kantimisega

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. märts 2013 kell 11:02 

Delfi avaldas Moskvas elava olümpiavõitja Mait Riismani arvamusloo “Venemaa korruptsioonivastase sõja omad ja võõrad”. Telegram avaldab artikli osaliselt.
Määratu kaheksajalgne koletis, nimega korruptsioon on end nii ümber Kremli müüride põiminud, et vaata, tõstab Punase väljaku maast lahti. Nädalalõpul Moskva televisioonis enam muud ei räägitagi, kui et kes ja kui palju kuskilt on varastanud. Seda tehakse Venemaal juba avalikult, midagi kartmata.
Riigiduuma vilkad poisid töötavad välja uusi seaduseelnõusid, aga raha voolab Venemaalt edasi sinna, kuhu ta siiani on voolanud – off shore’idesse ehk riigist välja.

 

/—/

 

Mis puutub sulasse, siis Venemaa keskpank sai eile käsu seda käibelt ära koristama hakata. Kui raha kuskile panna ei ole, siis Vene loogika järgi kaob ka tema virutamise mõte.

Maha ei ole siiani jäänud ka spordipoisid, kes püstitasid eriti kõva rekordi. Sotši taliolümpia suusahüppetrampliinist, mille alt krunt pidevalt kadus ja mille ehitamine oli usaldatud Venemaa Olümpiakomitee nüüd juba endise asepresidendi firmale, sai hoopiski kullaauk.

Vladimir Putin: „ Kui palju ehitusele raha ette on nähtud?“ „Poolteist miljardit (rubla, autor),“ deklareerib ametnik. Putin: „Kui palju praeguseks on läinud?“ „Seitse ja pool,“ vastab värisev suu. Putin: „Tublid poisid, pange samamoodi edasi!“ Ja maruvihane president keerab end olümpiaobjektide ülevaatuselt vaikiva õukonna saatel minema.

Oo Venemaa! Mis tähendavad selle kõrval näägutused EOK eelarve kolmekordseks tõsta lubanud meie Neinar Seli raha päritolu kohta. Müts maha!
/—/

 

Loe täispikka artiklit Delfist.

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt