Politsei: varastatud telefoni positsioneerimine riivab varga õigusi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. juuli 2013 kell 14:28Varguse ohvriks langenud inimene sai politseist vastuseks, et võõrastesse kätesse jõudnud mobiiltelefoni positsioneerimise abil otsima ei hakata, sest see riivab varga õigusi isikuandmete kaitsele, vahendas ERR.

 

Postimees kirjutab, et TV3 “Seitsmeste uudiste” poole pöördus inimene, kellelt oli varastatud mobiiltelefon, lootes, et ilmselt vahetatud SIM-kaardiga seade leitakse mobiilipositsioneerimise abil kiirelt üles. Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juhi Priit Pärkna sõnul seda aga tegema ei hakata, sest tuleb mõista, et jälitustoimingute tegemine on inimõiguste äärmuslik riive ja neid viiakse läbi äärmuslikel juhtudel, kui kõik muud toimingud on tehtud.

Andmekaitseinspektsiooni avalike suhete nõunik Stiina Liivrand aga ütles, et kui mobiiltelefoni positsioneeritakse politsei menetluse raames, siis vastuolu andmekaitsega ei teki. “Isikuandmeteks muutuvad need andmed siis, kui isik telefoni taga oleks otseselt tuvastatav,” kommenteeris Liivrand.

Pärkna sõnul pole aga mobiiltelefonide otsimine sel moel politsei jaoks mõeldav: “Kui me hakkaksime iga varavastase kuriteo puhul jälitustoiminguid läbi viima, siis tõenäoliselt jääksid meil uurimata rasked tapmised, rasked narkojuhtumid, korruptsioonijuhtumid jne.”  Ta lisas, et mobiili positsioneerimine ei taga telefoni leidmist, sest võib näidata rahvarohket kohta, kus lisaks vargale viibib veel sadu inimesi.

 

Allikad: ERR, Postimees

Loe lisaks justiitsministeeriumi plaanist tõsta kuritegude-väärtegude vahelist piiri senisest kolm korda kõrgemale ehk 64 eurolt 200-le.

Foto: www.wired.com

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt