Vihakõne eelnõu langes Riigikogu menetlusest välja

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. detsember 2020 kell 17:00Foto: vm.ee

Reformierakonna fraktsiooni esitatud vaenukõne kriminaliseeriv eelnõu langes 16. detsembril esimesel lugemisel riigikogu menetlusest välja, vahendab ERR.

 

Eelnõu tagasi lükkamise poolt hääletas 50 parlamendi liiget ja vastu 39 riigikogu saadikut.

Reformierakond viitas, et nende eelnõu toetus 2008. aastal Euroopa Liidu nõukogus vastu võetud otsusele võitlemiseks rassismi ja ksenofoobia vormide ja ilmingute vastu.

Koalitsioonisaadikud väljendasid samas muret, et eelnõu seab liigsed piirangud sõnavabadusele.

Kui karistusseadustiku alusel on praegu vaenu õhutamisel tagajärjed vaid siis, kui on tekkinud konkreetne oht inimese elule, tervisele või varale, siis eelnõu alusel oleks karistada saanud ka siis, kui on tekkinud oht avalikule korrale.

Õiguskomisjoni liikme Tarmo Kruusimäe (Isamaa) sõnul on eelnõu valminud kiirustades ning on sisu poolest toores. Eelnõu arutlusel juhtivkomisjonis jäi tema hinnangul ka eelnõu ajend arusaamatuks.

Välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) märkis sotsiaalmeedias, et eelnõu suukorvistab Eesti rahvast ning kutsus üles riigikogu eelnõu tagasi lükkama.

Koalitsioon kritiseeris ka seda, et eelnõu üle arutatakse keset koroonakriisi, mil on pakilisemaid teemasid, mille üle parlament peaks otsustama.

Isamaa on varasemalt teatanud, et eelnõu on tsensuuri hiiliv kehtestamine ning riik ei saa öelda inimesele, kuidas mõelda või mida öelda.

 

Allikas: ERR

Foto: vm.ee

 

Toimetas Sander Soomaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt