Isetäituv ennustus? Valitsus ja meedia õhutavad hirmusid, et kehtestada uusi sunnimeetmeid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. august 2020 kell 10:01Maskikandmiskohustus! Testimiskohustus! Vaktsineerimiskohustus? Saksamaa Liitvabariigi sunnimeetmed liidumaade suveräänsuse vastu omandavad aina hirmuäratavamad mõõtmed. Selleks, et vaigistada rahva igasugust vastuseisu, kuulutatakse miljonid inimesed üle maailma vandenõuteoreetikuteks. Selleks piisab ainuüksi “vale” veebilehe külastamisest. Lisaks sellele külvavad valitsused ja ühinenud meediarinne sihipäraselt hirmu ja paanikat. Väidetav teine laine ja positiivsete testide kasvav arv osutavad väikese uurimise järel reetlikuks pettemanöövriks. Saksa valitsuse ja antud küsimuses riiklikult vastutava Robert Kochi nimelise instituudi (Robert Koch-Institut, RKI) näitel on seda lihtne tõendada, kuigi Eesti vastutavate isikute tegevus ei erine neist olulisel määral. Siin järgitakse lihtsalt naiivses truuduses suuri riike.

 

Sotsioloogid nimetavad seda self-fulfilling prophecy´ks, isetäituvaks ennustuseks. Selleks on vaja ennustust ainult pidevalt kuulutada, et inimesed seda järgiksid ja tekiks soovitud seos ootuste ja käitumise vahel, nii et ennustus kutsub enda teostumise ise esile. Tunnustatud sotsioloogi Robert King Mertonit peetakse nimetatud kontseptsiooni isaks. Robert King Merton kirjutas oma palju tähelepanu saanud töös kirjandusajakirjas The Antioch Review selle kohta nii:

“Isetäituv ennustus on algselt olukorra vale hinnang, kuid see kutsub esile uue käitumise, mis toob kaasa selle, et algne vale ettekujutus muutub õigeks. Isetäituva ennustuse näiline kehtivus suurendab eksituse võimu. Sest ennustaja kasutab asjade tegelikku käiku tõendina, et tal oli algusest peale õigus.”

 

Kuidas valmistatakse ette teist lainet

Kui nüüd analüüsida Saksamaa Liitvabariigi Angela Merkeli valitsuse, Robert Kochi nimelise instituudi ja meedia käitumist, saab see reetlik tegutsemine taas nähtavaks.

Väljaandes Zeit.de on pealkiri: “Koroonasse nakatunute arvud: Nii algavad teised lained”.

“Olukord on tõesti väga rahutust tekitav,” teatab Robert Kochi nimelise instituudi juht Lothar Wieler pressikonverentsil.

Ja väljaanne tagesschau.de avaldab artikli Sachseni liidumaa CDU-sse kuuluva peaministri Michael Kretschmeri väitega: “Teine laine on juba kohal”.

Jätame RKI poolt teatatud testide tulemuste vaatlusest praegu kõrvale põhimõttelise kriitika testide suure valetulemuste arvu suhtes ning samuti antikehade testide suhtes, mis annavad positiivse tulemuse ka siis, kui immuunsussüsteem toodab antikehasid ühe hooajalise koroonaviiruse vastu neljast. Koroonaarvude äkilisel kasvul on – lisaks kohalikele kolletele nagu Rumeenia vöörtöötajate majutuskohad ja Türgis puhkuse veetnud – selge põhjus. Täna tehtakse lihtsalt rohkem teste – ja nimelt oluliselt rohkem. Nii tehti juuni keksel – 25. kalendrinädalal – ligikaudu 384 000 testi, juuli keskel – 29. kalendrinädalal – lausa 530 000 testi. Alates 24. kalendrinädalast on testimist oluliselt laiendatud, see suurendab positiivsete testide arvu. Kuid määrava tähtsusega “positiivsete testide arv” testide koguarvust on juba kolm nädalat muutumatult 0,6 protsenti. Seega on valitsuse käivitatud teise-laine-kampaania suunatud lihtsalt hirmutamisele.

RKI on peaaegu peitnud igapäevase olukorra tabeli leheküljel 10.

Nii saavad Saksamaa Liitvabariigi valitsus ja tervishoiuministeeriumile ning tervishoiuministrile Jens Spahnile (CDU) otseselt alluv Robert Kochi nimeline instituut igal ajal ise otsustada, millal peab teine laine saabuma ja kui tugev see peab olema. Selleks on vaja vaid suurendada tehtavate testide arvu. Nagu on avalikuks saanud, hoiatas kantsleriameti juht Helge Braun (CDU) salajases videovestluses elanikkonna väheneva koroonadistsipliini eest.

Käimasolev hirmutamiskampaania lähtub suures osas siseministeeriumi salajasest dokumendist, mis soovitab hirmude levitamist kasutada sunnimeetmete rakendamise olulise instrumendina. Autori käsutuses on salajased dokumendid, nagu ka see siseministeeriumi dokument, mille põhjalik analüüs avaldatakse esmakordselt tema täna ilmuvas raamatus. Raamatu pealkiri on: “Ettevaatust diktatuur! Kuidas koroonakriisi, kliimahüsteeria, Euroopa Liidu ja vihakõne varjus ehitatakse üles totalitaarset riiki”.

Paljastavas raamatus käsitletakse muuhulgas põhjalikult Saksamaa Liitvabariigi valitsuse ja meedia hirmutamiskampaaniat. Nii on poliitikud ja meedia alates 2020. aasta algusest esitanud inimestele sihipäraselt apokalüptilisi õudusstsenaariume. Koroona tagajärjel surnute arvude igapäevane avaldamine sarnanes rindeteadetega. Kuid täna räägivad aina enamad teadlased, arstid ja turvaeksperdid “valehäirest”. Seega tõstatub oluline küsimus: Kas tegemist on teadlikult käivitatud valehäirega? Ja kui see on nii, siis missugused poliitilised ja/või rahalised huvid peituvad selle taga?

 

Saksamaa Liitvabariigi valitsus laiendab pidevalt sunnimeetmeid

Saksamaa Liitvabariigi valitsus on elanikkonnale juba kuid kinnitanud, et maskide kandmist ei muudeta kohustuslikuks. Seejärel muutis WHO ootamatult 180 kraadi oma suunda, millega koheselt ühines Angela Merkeli valitsus.

Varem telekanalis ZDF töötanud Steffen Seibert, kes on täna valitsuse pressiesindaja, kuulutas alles juuli alguses tagesschau.de taas, et Saksamaa Liitvabariigi valitsus peab maske hädavajalikuks.

Järgnesid sanktsioonid, rahatrahvid ja sunnimeetmed riigi 83 miljoni elaniku vastu.

Valitsus eitas nädalaid ka testimise kohustuslikkust, kuid kehtestas selle nüüd kiirendatud tempos kõigile reisilt kodumaale saabujatele. See toimus hoolimata märkimisväärsetele juriidilistele ja põhiseaduslikele kahtlustele, mida peavoolumeedia aga peaaegu ei kajastanudki. Põhjendusena toob valitsus välja enda tehtud testide tulemused ja hoiatab sama soojaga väidetava teise laine – isetäituva ennustuse – eest.

Miljoneid inimesi ühendab ka kõhedus kiirelt loodud koroonaviiruse vastase vaktsiini ees. Aina rohkem on kuulda hääli, mis hoitavad peaaegu uurimata vaktsiini miljonitele inimestele süstimise eest.

Farmaatsiatööstusele terendavad aga miljardilised kasumid, sõltumata sellest, missugused “riskid ja kõrvalmõjud” inimesi tabavad.

Saksamaa Arstide Liidu juht Frank Ulrich Montgomery näitab juba suunda ning toetab kohustuslikku vaktsineerimist koroonaviiruse vastu.

Praegu veel valitsus eitab seda vaktsineerimiskohustust, kuid kes saab neid kinnitusi uskuda?

 

Allikad: Kopp Report, Robert Kochi instituut

 

Toimetas Karita Bachmann

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt