Urmas Reinsalu: keset majandus- ja viirusekriisi tahetakse OMA RAHVAST suukorvistada?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. detsember 2020 kell 19:40Välisminister Urmas Reinsalu on täna võtnud oma Facebooki seinal sõna Reformierakonna poolt Riigikogule esitatud eelnõu suunal – eelnõu vaenukõne kriminaliseerimiseks… Avaldame tema sõnavõtu täiskujul.

 

Istun koos peaministri ja siseministriga hetkel Riigikogu infotunnis, et parlamendile aru anda. Üllatusega avastasin, et Reformierakond on surunud vaikselt Riigikogu tänasesse päevakorda nn. vihakõne seaduseelnõu, et sõnavabadus sisuliselt kriminaliseerida ja näha ette vanglakaristus kuni ÜKS AASTA ning korduva “sõnakuriteo” eest kuni KOLM AASTAT!

See on häbematu, et vaikselt soovitakse eesti rahvale selline “jõulukink” teha. Keset majandus- ja viirusekriisi tegeletakse hiilivalt sellise piinliku jamaga, et OMA RAHVAST suukorvistada?

Meedia vaikib selle teema maha, arvates et see neisse ei puutu. Te eksite sügavalt. Puutub ikka küll ja hakkavad ka lehemehed selle seaduse jõustumisel politseis istuma, eriti anonüümsete kommentaaride eest vastutuse kohaldamisel. Häbiväärne, et Reformierakond ei soovi justiitsvallas tõsta karistusi mõrvaritele või varastele, vaid tahab luua inimeste vanglaga karistamise süsteemi sisuliselt sõnavabaduse eest.

Kutsun üles Riigikogu seda seaduseelnõu tagasi lükkama! Ütleme selgel häälel JAH sõnavabadusele ning EI Suure Venna seadusele.

Kui toetate sõnavabadust ja olete suukorvistamise seaduse vastu, PALUN JAGAGE SEDA POSTITUST, et kaitsta muuhulgas ka sõnavabadust Facebookis.

On oluline teada, et Reformierakonna seaduse jõustumisel võidakse määratlemata õigusmõiste alusel hakata inimesi karistama vanglaga ka kohatu sotsiaalmeedia postituse eest.Reformierakond on mälutult unustanud meie totalitaarse mineviku ja vabaduste allasurumise ega taju paraku tõsiasja, et demokraatlikus riigis õpetatakse viisakust koolis ja kodus, mitte vanglamüüridega.

 

Allikas: Urmas Reinsalu Facebook

Foto: Martin Ahven / Õhtuleht (Scanpix)

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt