Dr Joseph Mercola: kuidas hoida läbi elu head vormi, 1. osa

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. jaanuar 2023 kell 19:37Foto: ekraanikuva

“See võib olla üks olulisemaid artikleid, mille olen kunagi kirjutanud, et aidata teil mõista, kui tähtsad on vastupidavusharjutused mitte ainult vananemisprotsessi aeglustamisel, vaid ka teie üldise ainevahetuse parandamisel,” juhatab 68-aastane ja oma elu tippvormis olev Ameerikast pärit alternatiivmeditsiini praktiseeriv dr Joseph Mercola sisse oma loengu trennitegemise vajalikkusesse, juhtides tähelepanu uuringutes ilmnevale asjaolule, et üle 75% üle 65-aastastest ei treeni piisavalt, et püsida tervena. Avaldame allpool 1. osa dr Mercola loengust.

 

Peamine on mõista, millist tüüpi harjutused annavad teile investeeritud aja kohta suurima kasu. Kui me peaksime iga päev tegema rasket füüsilist tööd, poleks meil vaja trenni teha. Regularne treenimine on vajalik ainult seetõttu, et enamik meist on juba ammu lõpetanud füüsilise töö tegemise. Kaasaegne ühiskond on võimaldanud meil hankida toitu ja peavarju suhteliselt vähese vaevaga. Seega, kui loodame oma füüsilist tervist optimeerida, vajame selle kompenseerimiseks treeningut.

Tahan teiega jagada oma kogemust, et te ei teeks samu vigu, mida tegin mina 50 aastat tagasi. Minu jaoks on tõendid täiesti selged: vananedes peate osalema teatud tüüpi vastupidavustreeningus, et kompenseerida degeneratsiooni, mis tavaliselt kaasneb vananemise ja vähenenud kehalise aktiivsusega. Kardiot saate teha, kui teil on aega, kuid mitte lihasmassi suurendamise arvelt. See on suuresti tingitud sellest, et vananemine kiirendab lihaste kadu.

Sarkopeenia ohtude mõistmine

Meditsiiniline termin vanusega seotud lihaste kaotuse kohta on sarkopeenia. Sarkopeenia on tuletatud kahest kreekakeelsest sõnast: sarx (liha) ja penia (vaesus). Seega hakkate vanemaks saades alati lihasmassi kaotama, kui te trenni ei tee. Kui te ei tegele vas

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt