Kehapuhastus kui tõhus tööriist oma organismi taaskäivitamiseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. september 2022 kell 12:13Viimasel ajal on aina enam populaarsust kogumas igasugused kehapuhastused ja detox´id – erinevad pillid, smuutid, retriidid, hingamissessioonid jne. Aga kas meil tõesti on vaja oma keha puhastada? Teatavasti on ju inimese keha on loodud selliselt, et ideaalsetes tingimustes on see võimeline ise puhastuma. Paraku võib praegune maailm ja elukeskkond olla kehale liiga suureks koormaks, mis tähendab, et keha ei tule isepuhastumisega enam nii hästi toime – mida illustreerib ka aina suurenev ülekaaluliste kogukond nii Eestis kui mujal maailmas. Selle juurpõhjuseks on muide stress.

 

Juba kevadel kirjutas meile mitu lugejat ja palusid, et uuriksime lähemalt Cleansify Eesti (endise ZenCleanz Eesti) tooteid. Et kas seda on üldse vaja, kas see on ikka teaduslik ja kas tõesti on võimalik keha ühe päevaga puhastada? Sest just seda – ühe päevaga keha puhastamist – Cleansify oma lehel lubab.

Pärast Cleansify lehega tutvuse tegemist ning sõprade-tuttavate käest kogemuste küsimist otsustasime kirjutada toodete meeskonnale ja mõned küsimused esitada. Järgnenud kirjavahetusest sündiski allolev artikkel, kuhu on lisatud ka head nipid oma tervise hoidmiseks ja kasutajate kogemused (kusjuures need ei ole ainult füüsilised!).

 

Saamislugu ehk Cleansify lugu

Cleansify Eesti lugu sai alguse kaks ja pool aastat tagasi, kui ettevõtte üks osanikest, Marius Vahter, oli äsja seljatanud ühe enda elu suurima „ärimaratoni“ ning finišeerunud edukalt finantsilises vabaduses.  Mariuse mõtted uitasid varakult pensionile minemise ümber.

Siiski hakkas tema mõistus otsima uut eneseteostusviisi, mingit uut väljundit. Kuna vastust aga ei tulnud, lasi ta sellest lahti. Kord, kui ta oli parasjagu reisil Tais, Ko Pha Ngani saarel, sattus ta uudistama ühe reisikaaslase telefonis olevaid pilte. Need meenutasid ühest küljest väljaheite kogumikke ja teisest küljest katseklaasis kunstlikult elushoitavaid ja õudusunenägusid tekitavaid organeid. Tõsiasi oli aga see, et tegu oli pelgalt inimese ekskremendi ehk väljaheitega. Need pildid tekitasid temas huvi – kuidas saab selline asi inimese seest välja tulla? Kui ta sai teada, et selline on ühe toote tarbimise mõju, oli Marius täielikult müüdud.

Ta võttis elu poolt pakutud võimalusest kinni ning tegi mõned päevad hiljem koos oma sõbraga läbi oma elu esimese ühepäevase ZenCleanz ONE ehk organismipuhastuse. Vaatamata sellele, et Marius oli puhastusele eelnenud nädalal söönud kerget ja tervislikku toitu, oli puhastusjärgsel päeval toimunud esimene väljutus heas mõttes šokeeriv.

Kirjeldatud tulemuse tõi Mariusele üks väikene karbikene, mis sisaldas endas ensüüme ja kiudaineid. Sellest piisas, et väljutada tema organismist ehk soolestikust erinevaid jääkaineid, mis olid aastate jooksul sinna ladestunud ja soolte külge seisma jäänud.

 

Kes tõesti ühe päevaga?

See on küsimus, mida Cleansify brändi loojatelt küsitakse väga tihti. „Kas tõesti saab soolestiku puhtaks vaid ühe päevaga?“ Vastus on alati sama – jah ja ei.

Jah, saab, sest soolestik läbib tõesti mehhaanilise puhastuse. Ent see, et üks puhastus teeb organismi kohe täiesti jääkainevabaks või täielikult puhtaks, ei ole väga tõenäoline. Tulemust mõjutab mitu faktorit: inimese enda tervislik seisund ja heaolu ning igapäevased toitumisharjumused, kehaehitus ja -kaal, rasvaprotsent, emotsionaalne ja vaimne seisund, füüsiline valmidus puhastust läbida, energiatase kehas nii tuntavas võtmes kui ka Hiina meditsiinist vaadatuna jne.

Cleansify tooted valmivad Taiwanis, kus sealsed toitumisnõustajad, teadlased ja Hiina meditsiini arstid on loonud sümbioosi toorainetest, mis suudavad meie kehasid ka päriselt aidata. Kuidas suudab üks toode niivõrd spetsiifiliselt toimetada kindla organi või piirkonnaga meie kehas ja seda toetada? Igal taimel, mis puhastuskomplektis sisaldub, on looduses kindlad omadused, mis iseenesest juba töötavad vastavate organite ja piirkondadega kehas.

 

Mida ütleb teadus?

Meditsiinilisi teadusuuringuid ei ole Cleansify maaletoodavate ZenCleanzi toodete kohta tehtud. Peamine põhjus seisneb selles, et põhjalikud teadus- ja tõendusuuringud on küllalt kulukad ettevõtmised. Küll aga saab toote kasulikus mõjus organismile veenduda tuhendete inimeste positiivset tagasiside lugedes ja kuulates. Samuti kiidavad ja kasutavad toodet toitumisspetsialistid ja hiina meditsiini arstid patsientidel, kellel näevad ZenCleanz toodetest abi olevat.

Kui aga vaadata puhastuskomplektide koostisosi ja nende toimet üksikuna, siis nende osas on meil juba praegu palju õppida ja lugeda – puuviljade, juurviljade, pähklite, seemnete, seente, aga ka kiudainete olulisuse ja ensüümide kohta on maailmas küllaldaselt uuringuid.

Cleansify tooted sisaldavad palju koostisosi, ent peamised elemendid, mis teevad need tooted niivõrd eriliseks ja efektiivseks, on just nimelt ensüümid ja kiudained.

Kui rääkida seedeensüümidest, siis meie keha toodab neid tegelikult ka ise. Ensüümid on valgud, mis aitavad lõhustada erinevaid aineid, et need saaksid paremini meie kehas seeduda. Seedeensüüme kasutab organism kogu aeg igapäevase toidu seedimiseks ja neid saab vajadusel juurde manustada ka suu kaudu (näiteks Cleansify toodete abil).

Teise suure osa organismipuhastuse toodetest moodustavad kiudaineid, mis ei seedu meie organismis, aga on suurepäraseks toiduks headele bakteritele, kes pesitsevad meie mikrobioomis ja kehas. Kiudained seovad end ja aitavad normaalse seedimise käigus pehmeks läinud katu endaga kehast väljaheite kaudu välja viia. Toodete efektiivsus seisneb peamiselt selles, et kõik toimub nii, nagu töötab meie organismis ettenähtud normaalne seedumine ehk sööd ja seeditud toit tuleb välja. Cleansify tooted tuginevad keha loomulikel mehhanismidel ja funktsioonidel, kuid võimendavad selle tööd ja tulemusi.

Kolmanda punktina toovad Cleansify loojad välja väga olulise fakti: olenevalt tootest on need läbinud ka ühe kuni kolmeaastase fermentatsiooniprotsessi, mis teeb toodete efektiivsuse suuremaks läbi selle, et fermenteeritud toidust omastab keha toitaineid efektiivsemalt. Ühtlasi on fermenteeritud tooted suurepäraseks toiduks meie kehas elutsevate bakterite kolooniatele. Tänu fermentatsioonile tekivad Cleansify toodetes väga kõrge kontsentratsiooniga ensüümid.

Foto: Cleansify Eesti

 

Aga inimese keha puhastab end ju ise

Inimese keha on tõepoolest loodud selliselt, et ideaalsetes tingimustes on see võimeline ise puhastuma. Selleks ongi meil erinevad organid, nagu soolestik, maks, neerud jne, igal neist oma isiklik ülesanne, et inimest selles protsessis aidata. Kahjuks on aga nii, et praegune maailm ja elukeskkond on kehale liiga suureks koormaks, mis tähendab, et keha ei tule isepuhastumisega enam nii hästi toime. Selle peamiseks põhjuseks on stress.

Meis on kaks närvisüsteemi: sümpaatiline ja parasümpaatiline närvisüsteem. Kui sümpaatiline närvisüsteem on aktiveerunud, on inimene stressis, et ta saaks olukorras „võitle või põgene“ kummaski suunas viivitamata otsuse langetada ja selle tulemusel loodetavasti ka ellu jääda. Sümpaatilises seisundis olles liigub veri meie kõhust pähe ja jäsemetesse, et saaksime kiiresti mõelda ning vajadusel joosta või võidelda.

Parasümpaatiline närvisüsteem on aktiivne rahuseisundis, vastutades selle eest, et kehas olevad siseorganid saaksid rahus teha oma tööd, olgu selleks toidu seedimine või mõni muu tähtis ülesanne.

Siinkohal tasub eraldi ära mainida, et ka toitumine mõjutab väga tugevalt meie organeid, tuju, heaolu, tervist jne. Tänapäeval on toit sageli liiga rasvane ja seda isegi taimetoitlastel. Üleliigse rasva söömine viib aga selleni, et maksas toodetav sapphape ei tule enam rasva lagundamisega toime.

Kui maks ei suuda piisavalt kiiresti või efektiivselt rasva lagundada, võib see viia olukorrani, kus hakkab tekkima maksa rasvumine. Rasvunud maks hakkab omakorda tekitama teiste siseorganite vahele visseraalrasva ehk organitevahelist rasva. Sellise nähtuse ilmekaks näiteks on peenikesed mehed, kel on suured, üle püksi värvli rippuvad „õllekõhud“. See on juba väga suur terviseprobleem, millele peaks tegelikult võimalikult kiiresti tähelepanu pöörama.

Lisaks, kui sappi ei jagu rasvade lõhustamiseks piisavalt, liigub rasv edasi ka soolestikku, ning see on koht, kus rasv saab hakata võimsalt soole seinte külge kinnituma. Cleansify puhastused ulatavad organitele vajamineva abikäe, et need saaksid oma tööd efektiivsemalt edasi teha.

Eelneva kokkuvõtteks: kui soolestik on kaetud rasva ja muu jääkaine katuga, siis ei ole nii suurt kasu ka sadu eurosid maksvatest toidulisanditest, mida inimesed tänapäeval endale päevast päeva sisse söövad. Miks? Põhjus seisneb selles, et toidulisandid ei imendu nii efektiivselt, sest soolestik on osaliselt kaetud kihiga, mis ei lase kehal omistada kõike hädavajalikku ei toidulisanditest ega ka toidust endast. Kui soolestik on puhas või vähemalt puhtam, paraneb ka toitainete ja toidulisandite imendumine, mis viib omakorda meie keha tuntavalt paremasse tervislikku seisundisse.

 

Mida kehapuhastus kehaga teeb?

Cleansify tootevalik on lai ning mitmekülgne. Tooted on peamiselt kolmel kujul: vedelensüüm, pulberensüüm ja pulber, mis on pressitud tableti vormi. Need tooted toimetavad iseseisvalt kehas ja puhastavad soolestikku mehhaaniliselt. See, mida inimesed puhastusejärgselt aga veel kogeda võivad, on väga individuaalne. Levinumad positiivsed kõrvalmõjud, mida inimesed on tagasiside põhjal kogenud:

 • siledam ja ilusam nahk;
 • rohkem energiat;
 • korras seedimine;
 • vähenenud magusaisu;
 • soov süüa väiksemaid portsjoneid;
 • parem emotsionaalne tasakaal;
 • tervislikumad toitumisharjumused;
 • intuitiivsuse kasv hetkel sulle vajaliku toidu valimisel;
 • rohkem fookust ja selgem mõtlemine;
 • parem toitainete ja toidulisandite imendumine;
 • langenud kaal;
 • tugevam immuunsus;
 • parem uni;

 

Head nipid tervise hoidmiseks

 1. Söö rohkelt mitmekülgset täistaimetoitu. Selle kohta on viimaste aastate jooksul tulnud üha rohkem kinnitust – erinevad uuringud tõendavad, et täistaimetoit on üks tervislikumaid toitumisviise. Võtmesõnaks on aga just nimelt mitmekülgne toitumine. Teadlased ja spetsialistid on välja toonud, et iga inimene võiks püüda nädalas süüa ära minimaalselt 40 erinevat taime. Mitmekülgne taimetoit, kus on esindatud ka kõik värvid ehk „vikerkaare toit“, toetab meie mikrobioomi ja baktereid kõige enam. Taimetoitluse boonuseks loetakse ka asjaolu, et toit ise on pigem madala kalorisisaldusega, kuid see-eest kiudainerikas, mis toob kiiresti ka täiskõhutunde. Tänu sellele on pea võimatu ennast üle või nii-öelda paksuks süüa.
 2. Joo rohkem vett. Inimese keha koosneb suuremal määral veest, mistõttu on ülioluline asetada rõhk puhta vee joomisele. Soovituslik on juua päevas 1,5-2,5 l vett sõltuvalt kehakaalust ja vastavalt enda isiklikule tundele.
 3. Ole aktiivne ja liigu rohkem. Regulaarne trenn tagab selle, et keha püsib toonuses, energia on üleval ja üldine enesetunne ning jõudlus hea. Lisaks aitab füüsiline aktiivsus kaasa mentaalsele ja emotsionaalsele heaolule. See, mida ja kuidas treenida, on väga suhteline ning igaühe enda otsustada: kas teha oma keha raskusega midagi, minna jõusaali, joosta, sõita rattaga, teha joogat või mida iganes hing ihaldab. Oluline on, et liiguksid aktiivselt nädalas minimaalselt paar korda.
 4. Vähenda oma elus stressi. Stress on kindlasti üks suuremaid faktoreid, mis lisaks kehvale toitumisele lõhub meie mentaalset, emotsionaalset ja ka füüsilist keha. Erinevad uuringud on näidanud, et kui kehas on stress, siis puhtast ja tervislikust toitumisest ei pruugi enam piisata. Samuti võivad pideva stressi kogemine ja murekoorem tekitada erinevaid haigusi.
 5. Puhasta oma organismi tihedamini. Anna oma kehale ja seedimisele puhkust kõigest sellest, mida iga päev sisse sööme. Söö rohkem värsket, rohkem puuvilju (ei ole vaja karta puuviljades või marjades sisalduvat suhkrut, sest see pole sünteetiline ehk lisatud/rafineeritud/eraldatud suhkur). Ning profülaktika mõttes soovitab Cleansify tiim puhastuda aastas korra unikaalsete organismipuhastuskomplektide abil. Cleansify tooted on inimeste kogemuse põhjal efektiivsed ja võivad inimesi päriselt aidata nii mentaalse kui ka füüsilise restardi tegemisel.

 

Foto: Cleansify Eesti

 

Kogemuslood

nr 1: Maksapuhastusega karastusjoogisõltuvusest vabaks

Ühel kliendil kadus maksapuhastuskuuri tulemusena ära magusate karastusjookide iha, mis oli teda kimbutanud 10+ aastat. See sõltuvus kadus umbes kaheks kuuks, kui ta otsustas teadlikult proovida, kas hammas läheb verele, kui karastusjooke taas jooma hakata. Ta on meile hiljem tunnistanud, et janu karastusjookide järele on tagasi, aga nüüd suudab ta sellega palju paremini toime tulla.

 

nr 2:  Uudiste lugemine, kuulamine ja vaatamine muutus talumatuks

Ühel inimesel toimus pärast maksapuhastust muutus uudiste tarbimise osas. Ta ei suutnud neid enam jälgida, kuulata ega vaadata, ja on tunnistanud ka seda, et tema üldine enesetunne on pärast uudisvoogude mittejälgimist märkimisväärselt paranenud.

 

nr 3: Suhete dünaamika muutus

Puhastuste käigus on mitusada inimest täheldanud, et toitumisharjumused, -eelistused ja soovid muutuvad. Keha muutub tundlikumaks ning suudetakse hakata hindama, kui palju, mida ja kas üldse süüa. Lisaks sellele on täheldatud ka asjaolu, et on kadunud soov puutuda kokku inimestega, kellega olid kehvad suhted või raske läbisaamine.

 

nr 4: Soolepuhastusega akne vastu võidule

Paljud kliendid on saanud soole- ehk organismipuhastusega jagu kehvast näonahast ehk akneprobleemidest.

 

nr 5: Kolesterooli näidud on taas normis

Mitu klienti on kinnitanud, et vere kolesteroolitase on taas normaliseerunud.

 

nr 6: Menopausi järgne menstruaaltsükli taaskäivitamine

Ühel naisel hakkas peale maksapuhastuse kuuri läbimist taas menstruatsioonitsükkel, mida võib pidada märgiks keha noorenemisest ja valmisolekust reprodutseerida ehk saada taas järglasi.

 

Uuri lähemalt: Cleansify Eesti, blogipostitused

 

Toimetasid Chris Kala ja Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt