Telegrami väljakutse: Ingrid Margus ja Martin Saar panevad end 3 kuuks proovile

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. juuni 2018 kell 13:32Tähelepanelikumad lugejad on kindlasti märganud, et Telegrami lehele on tekkinud uus rubriik nimega “Kehakultuur“. Viie tegutsetud aasta jooksul, mil Telegramis on pööratud rohkelt tähelepanu vaimsetele ja ajukurde erineval moel kõditavatele teemadele, siis füüsilise tervise osas on küll toitumine ja erinevad raviviisid saanud kajastatud, end kehakultuur kui selline jäänud võrreldes teiste teemadega vaeslapse ossa. Et ise peame keha eest hoolitsemist väga tähtsaks, on aeg see sisse tuua ka Telegrami. “Me ju hoolitseme oma kodu, auto ja muude masinate eest, ent kas samaväärset tähelepanu saab ka meie keha, mille sees me 24/7 elame,” kõlab küsimus millega uue rubriigi sisse juhatame ja kuulutame välja 3-kuulise väljakutse!

 

Hea lugeja, kutsume sind üles kolm kuud enda eest rohkem hoolitsema! Kui sa ei ole hoolitsenud oma keha eest, liigu rohkem; kui sa ei ole hoolitsenud oma vaimu eest, loe rohkem; jne. Kolm kuud suvel on ideaalne aeg selleks, et proovida rohkem raamatuid lugeda, puhata, mängida, perega olla, taimetoitu süüa, mediteerida, end harida või mis iganes vallas sa tunned, et võiksid end täiustada. Et sul oleks lihtsam fookust hoida, innustavad sind oma eeskujuga näitleja Ingrid Margus ja kunstnik Martin Saar, kes otsustasid Telegrami väljakutse vastu võtta ja kolm kuud oma keha erinevatel spordialadel proovile panna.

Alustuseks kinkis Ingridile ja Martinile kolmekuulise liikmekaardi Rotermanni kvartalis äsja uksed avanud spordiklubi Golden Club – kes soovib samuti seal (või Tondi GC-s) sporti teha, siis Golden Clubil on sel suvel eriti hea kuukaardi pakkumine! Lisaks aitab nende keha korralikult tööle panna lümfide tööd stimuleeriv rullmassaaž Beautiful Me kehasalongis. Siia lisanduvad veel proovilepanekud erinevatel spordialadel, millest peagi lähemalt lugeda saate.

Järgnevatel kuudel kajastavad Ingrid ja Martin oma kehakultuurilisi tegemisi omanimelistes sotsiaalmeediakanalites (Facebookis ja Instagramis, lingid leiad artikli alt) ning iganädalaselt teeme sellest kokkuvõtte ka Telegrami “Kehakultuuri” rubriigis.

Nüüd aga lühike intervjuu päevakangelaste endiga, mis sai teoks interneti vahendusel, kui paar juuni alguses Kreekas purjetamas käis.

 

Ingrid ja Martin, kui oluline on teie jaoks kehakultuur?

Ingrid: Võib öelda, et väga oluline.
Martin: Mu vanaisa oli pärast Siberist naasmist sanatooriumis kehakultuuri instruktor (lisaks oli ta fotograaf, giid, mängis klaverit ja akordionit) ja ta tegi Haapsalus alati hommikuvõimlemist ka meile. Nüüd aastaid-aastaid hiljem tegelen võimlemise või pigem joogaga hooti.
Ingrid: Ema viis mind kundalini joogasse, kui olin 15-16, ja sealt alates on see mind saatma jäänud, kuigi vahest mitte väga regulaarselt. Koolis oli meil ka joogatund.
Martin: Mäletan, et New Yorgis proovisin bikram joogat mõnikord.

 

Kui palju te olete seni koos sporti teinud?

Martin: Me oleme jooksu teinud, sa jooksid eest ära ja ma jooksin sulle järgi.
(Ingrid naerab.)
Ingrid: Joogasse ma olen sind küll viinud. No ja praegu hetkel oleme merel koos.
Martin: Ratsutamas oleme käinud, jalgratastega oleme sõitnud.

 

Miks otsustasite vastu võtta Telegrami kolmekuulise väljakutse?

Martin: Selle pärast, et vaatan alla ja märkan oma kõhtu… See on väga hea võimalus sellega tegeleda!
Ingrid: Aga me oleme väga tänulikud selle eest mis meil on ju?
Martin: Me olemegi tänulikud!
Ingrid: Kas sa ei armasta siis end sellisena nagu sa oled?
Martin: Armastan küll, aga kui pakutakse võimalust ennast liigutada siis muidugi ma tahan proovida.
Ingrid: Meie puhul ei saa küll ilmselt väga drastilisi fotosid enne ja pärast, aga lihastoonuses võib olla suur vahe küll.
Martin: Sinu puhul ei saa jah. Minu puhul.. noh, mehe kõhu kaudu käib armastus eks.
Ingrid: No mina armastan sind nii kõhuga kui kõhuta ja ükskõik milliste lihastega. Aga miks mina otsustasin selle kutse vastu võtta? Et oleks järjepidevust! Koolis oli küll füüsilist koormust, aga mul on seni sportimine käinud kogu aeg hooti. Lisaks annab see võimaluse proovida erinevaid asju ja leida see oma – jõusaal, ratsutamine ja surf, mis on täiesti uus asi minu jaoks.

 

Milliseid enesearengu distsipliine peale spordi olete veel proovinud ja mida kasutate igapäevaselt?

Ingrid: Mediteerimist teeme igapäevaselt. Eriti hea on praegu siin reisil võtta hommikul supi lauad ja seal peal hõljudes mediteerida.
Martin: Minu jaoks on mediteerimine ka maalimine, siis ma olen täielikult hetkes kohal.

 

Kuidas end rasketel hetkedel motiveerite?

Martin: Saame aru, et kõik möödub.
Ingrid: See on väga hästi öeldud.
Martin: Mööduvad ka ilusad hetked, seega proovime olla igas hetkes kohal. Ja proovime astuda vastavaid samme, et ka homme oleks hea.

Soovime Telegrami poolt Ingridile ja Martinile head enese proovilepanekut ja kutsume üles kõiki teidki liituma ja kolme kuu jooksul oma keha / meelt / hinge proovile panema!

 

Ingridi ja Martini väljakutset saad jälgida:

Fotod: erakogu, Jörgen Paabu

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt