Uus teooria kadunud Malaisia lennuki kohta: süüdi on Al Qaeda

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. mai 2014 kell 13:50Malaysian Airlinesi lennuki MH370 kadumise müsteerium on jätnud vastuseta hulga küsimusi, sealhulgas ka selle, kuidas on reisilennukil võimalik jäljetult haihtuda, kui on teada, et kogu maailma jälgib pingsalt ulatuslik luurevõrgustik. Teadmatus tekitab toimunu kohta erinevaid teooriaid, mis aja möödudes muutuvad lihtsamatest ja loogilistest lahendustest keerulisteks ning absurdseteks lugudeks. Nüüd on MH370 kadumist hakatud põhjendama uue teooriaga: süüdi on Al Qaeda terroristid.

 

Mitu uudisteportaali, sealhulgas The Mirror ning The Independent on teatanud, et Malaisia pealinna Kuala Lumpuri lähistel on vahistatud 11 terroristi, kellel on usutavasti sidemed Al Qaedaga. Need isikud kuuluvad uude, veel nimetusse terroristide gruppi, mis on väidetavalt planeerinud ulatuslikke terrorirünnakuid Malaisias. Vahistatud on vanuses 22–55 ning tegu on õpilaste, juhutööliste, noore lese ja ärimeestega. Nähtavasti palusid FBI ja MI6 nende isikute vahistamist ning küsitlemist kadunud lennuki asjus. Vahistatud ise on eitanud igasugust seotust kadunud lennukiga.

Malaisia eriüksuse terrorismivastase divisjoni ohvitser oli öelnud ajalehtedele, et need vahistamised on suurendanud kahtlusi, et lennuki kadumise puhul võib olla tegu terroriaktiga. Tema sõnul on siiani suur tõenäosus, et lennuki juhtisid õigelt kursilt kõrvale just militandid ning seetõttu on rahvusvahelised uurijad palunud ulatuslikku raportit uue terroristide grupi kohta. Millegipärast on aga Malaisia politsei asunud täielikult eitama vahistatute ülekuulamist seoses kadunud lennukiga.

 

Eelnevad teooriad

MH370 lennuki kadumist on üritatud selgitada mitmete erinevate teooriatega, millest üks on pöörasem kui teine. Ühe teooria kohaselt maandus kaaperdatud lennuk Afganistanis, kus reisijaid hoitakse jätkuvalt pantvangis, et neid hiljem müüa Hiinale või USA-le. Vahepeal levis internetis teooria, mille kohaselt on lennuki kadumine hoopis USA vägede korraldatud salajane operatsioon: lennuk kaaperdati ja viidi USA kontrolli all asuvasse Diego Garcia sõjaväebaasi. Üheks võimaluseks on peetud ka seda, et lennuki kaaperdamise korraldas Khalid Sheikh Mohammed, kes väidetavalt oli üks 9/11 korraldajaid. Samuti on lennuki kaaperdamises süüdistatud näiteks Hiina võime või tulnukaid.

Välistatud pole ka võimalust, et lennu ajal sooritas piloot enesetapu või kaaperdas lennuki üksi või meeskonna abiga. Välja on pakutud ka teooriaid, mille kohaselt ei ole tegu kaaperdamise ning pantvangide hoidmisega: näiteks võis lennukis puhkeda tulekahju, mis tappis kõik pardalolnud. Selle teooria kohaselt kustus tulekahju ühel hetkel ära, jättes lennuki väliskesta terveks ning seetõttu lendas lennuk autopiloodi peal, kuni selle kütusevarud said otsa ning lennuk kukkus ookeani. On pakutud ka, et lennuki peal katsetati mingisugust uut salarelva, mis on suuteline hävitama nii suuri sihtmärke ilma jälgi jätmata. Internetis liigub ka teooria, mille kohaselt haihtus lennuk n-ö uude Aasia Bermuda kolmnurka.

Seni, kui tõendeid juhtunust ei leita, ei jäägi inimestel muud üle kui spekuleerida. Paraku ei pruugi tõde mitte kunagi päevavalgele tulla.

 

Allikad: The Independent, International Business Times, The Mirror

Foto: thedrum.com

 

Toimetas Marlen Laanep

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt