Jaapanlased teatavad sotsiaalmeedias massiliselt ninaverejooksudest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. oktoober 2013 kell 12:02Jaapani valitsuse heaks töötav nõunik Takahiro Katsumi on sotsiaalmeedia vahendusel teada andnud enda tähelepanekutest, et Jaapani Twitteris on hoogu kogumas ebatavaline trend. Inimesed on hakanud aina sagedamini teada andma tõsistest ninaverejooksudest, mida on raske peatada. Lisaks kurdetakse iiveldust, väsimust ja teisi sümptomeid, mis on väga sarnased 2011. aastal vahetult pärast Fukushima katastroofi raporteeritud probleemidega.

 

On arvatud, et 16. septembril Jaapanit tabanud taifuun võis radioaktiivset saastet üles keerutada. Seda ei ole selgelt dokumenteeritud ning sellise nähtuse täpne dokumenteerimine oleks ka väga keeruline, kuna õhuga edasi kantud saaste võis olla hetkeline ja lokaalne. Monitooringupunktide tehnika ei pruugi olla võimeline sellise täpsusega radiatsiooni taset määrama.

Kuigi tegemist ei ole teaduslikult tõestatud faktidega, viitavad Jaapani inimeste terviseprobleemid sellele, et ilmselgelt on toimunud midagi, mis on põhjustanud suurenenud kokkupuudet radioaktiivse saastega. Enamus inimesi ei otsi ninaverejooksude puhul abi meditsiinisüsteemilt, seega ei kajastu see ametlikus statistikas.

40-aastase staažiga tuumainsener Arnie Gundersen ütleb intervjuus portaalile therealnews.com, et Jaapani peaministri hiljutine kinnitus, et Jaapanis on olukord turvaline ja kontrolli all, on sulaselge vale. Tuumakatastroofi koristustööd on alarahastatud, protsessil ei ole piisavat erapooletut järelevalvet ning läbipaistvat kajastust. Jaapani ja terve maailma avalikkuse eest on tegelik olukord varjatud.

Paljud Jaapani arstid on kinnitanud, et nende patsiendid kannatavad kiiritusest tulenevate terviseprobleemide käes, kuid neil ei ole lubatud seda avalikult tunnistada. Kilpnäärmevähi ja sünnidefektide hulk on plahvatuslikult suurenenud. Jaapani peaministri väide on kõigest avalike suhete kampaania trikk, millel ei ole tegelikkuses mitte mingit aluspõhja. TEPCO-l puuduvad nii teadmised kui ka rahalised vahendid, et Fukushima katastroofi tagajärgede likvideerimisega toime tulla. Gundersen ütleb otsesõnu välja, et Jaapani valitsus ei taha, et inimesed tegelikult teaksid, mis Fukushimas toimub ning Jaapani teadlastel ja arstidel ei lubata tegeliku olukorra kohta tõtt rääkida.

 

Allikad: Energy News, FukuLeaks, Takahiro Katsumi Facebook, The Real News

Foto: globalresearch.ca

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt