Austria kaitseb kiivalt pangasaladusi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. aprill 2013 kell 17:58 

Kui Luksemburg teatas, et on valmis osa pangasaladusi avalikuks tegema, siis Austria kaitseb neid endiselt kiivalt, mis on pälvinud Euroopa Liidus (EL) kriitikat, kirjutab BNS. Business Times vahendas Austria asekantsler Spindeleggerit, kes toonitas, et Austria ei ole maksuparadiis.

 

On vastuvõetamatu, et üks EL-i liikmesriik (Austria) keeldub oma pangasaladuste reeglite reformimisest, ütles Euroopa Komisjoni maksuvoliniku Algirdas Šemeta pressiesindaja Emer Traynor.

Ta tõdes, et EL-il on juba maksupettuste ja pangasaladuste kohta väga selged reeglid ja standardid, mida toetavad 25 EL-i liikmesriiki, eranditeks on Austria ja Luksemburg.

Nädalal lõpul ütles Luksemburgi rahandusminister Luc Frieden Saksa ajalehele, et Luksemburg on pärast Küprose juhtumit valmis pangasaladuste reegleid lõdvendama.

Austria asekantsler ja välisminister Michael Spindelegger kommenteeris täna Viinis peetud pressikonverentsil, et pangasaladused peavad jääma, kuid ta toonitas, et Austria ei ole maksuparadiis.

 

Allikad: BNS, Business Times

Foto: Go Banking Rates

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt