EL-i rahandusministrid arutavad pankurite boonuse piiramist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. märts 2013 kell 13:57 

Euroopa Liidu (EL) rahandusministrid arutavad teisipäeval pangajuhtide boonuste seadustega piiramist. Osa EL-i riike pooldab seda, kuid Suurbritannia ei toeta boonuste sidumist palgaga, kartes, et see võib halvasti mõjuda Londonile kui finantskeskusele, vahendab BNS.

 

Esitatud ettepaneku kohaselt tahetakse pangajuhtide boonuse suurus piirata aastapalgaga ja aktsionäride nõusolekul lubatakse seda kahekordistada.Pangajuhtide boonused sisalduvad uutes finantsseadustes, mis nõuavad pankadelt suuremaid kapitali- ja likviidsusreserve, et kriiside korral ei tuleks panku taas maksumaksja rahaga päästa.

Kavas on ka luua eurotsooni 17 liikmesriigi ühtne pangandusjärelevalve. Ministrid teisipäeval uut seaduseelnõu veel ei hääleta, kuna osa tehnilisi küsimusi on veel lahtised. Loota on poliitilist kokkulepet.
Suurbritannias on pankurite boonuste teema väga hell. Eelmise aasta lõpus pidi Barclays pank maksma ca 350 miljonit eurot trahvi, kuna panga töötajad püüdsid manipuleerida Londoni pankadevahelist laenuintressi Libor. Veebruari alguses ütles panga tegevjuht Anthony Jenkins, et tema boonust ei vääri. “Viimane aasta oli ilmselgelt Barclaysi ja tema aktsionäride jaoks väga raske. Ma arvan, et nendes oludes oleks sobimatu, kui ma 2012 aasta eest boonuse saaksin,” kommenteeris ta.

 

Allikad: BNS, New York Times, CNN
Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt