Šveitsi president ei näe vajadust pangasaladuse muutmiseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. aprill 2013 kell 16:49 

Šveitsi president Ueli Maurer ütles pühapäeval, et ei näe pärast Luksemburgi otsust pangasaladuse reeglit muuta “vajadust meie strateegiat ümber teha”, vahendab BNS.

 

“Šveitsi jaoks on praegu ohtlik aeg, kuid erinevalt Luksemburgist ei kuulu Šveitsi Euroopa Liitu ning täidab kõiki Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) kriteeriume,” ütles Maurer pühapäevases ajaleheusutluses. Luksemburg andis kolmapäeval kasvavale rahvusvahelisele survele järele ja nõustus alates 2015. aastast pangainfot vahetama.

Maureri sõnul on pangasaladus võrreldav “arstide konfidentsiaalsusnõudega”. “Riik peab erasfääri täielikult austama ega tohiks teada, mis on teie pangaarvel,” ütles president.

Siiski avaldas president kartust, et välisriikidest tulev surve võib tulevikus panna Šveitsi meelt muutma. Kui küsiti, mida arvab Maurer välismaalastest, kes kasutavad Šveitsi pangasaladust maksude vältimiseks, vastas president, et igas süsteemis on vigu ja lisas: “Need vead me peame parandama.”

Ka Šveitsi naaberriik Austria ei kavatse oma pangasaladuse seadust muuta. Sealne rahandusminister Maria Fekter ütles reedel oma euroala kolleegidele, et Austria säilitab põhiseadusega tagatud kontoomanike privaatsuse kaitse ning soovitas rohkem pöörata tähelepanu Suurbritanniale kuuluvatele maksuparadiisidele Kariibi mere piirkonnas ja mujal.

 

Allikad: BNS, India Times

Foto: swissinfo.ch

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt