Benghazis lõhkes autopomm

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. september 2013 kell 11:15BT3QiioCIAAI166Liibüa suuruselt teises linnas Benghazis lõhkes täna, 9/11 rünnakute aastapäeval, võimas autopomm, mis tegi suuri kahjustusi välisministeeriumi ja keskpanga hoonetele. Täpselt aasta tagasi toimus Benghazis terrorirünnak USA saatkonnale, milles hukkus 4 töötajat, sealhulgas ka suursaadik. Pole veel selgunud, kas seekordses pommiplahvatuses vigastatuid oli.

 

Valge Maja teatas eile, et nad on teinud samme uute 9/11 rünnakute ärahoidmiseks ning USA kodanike ja välismaal asuvate ametihoonete kaitsmiseks. Eelmisel aastal Benghazis toimunu oli USA-s väga oluline teema terve viimase aasta jooksul, sest alguses teatas administratsioon, et intsident kasvas välja läänevastastest protestidest. Hiljem selgus, et islamiterroristid olid planeerinud rünnaku just 9/11 aastapäevaks ning Valget Maja süüdistati juhtunu olulisuse pisendamises, et mitte Obamale enne valimisi halba varju heita.

Viimase aasta jooksul on vägivald Liibüas sagenenud, sest mässuliste rühmitused, kes rohkem kui kaks aastat tagasi eemaldasid võimult diktaator Gaddafi, on end mitmel pool sisse seadnud ning see tekitab kokkupõrkeid kohalike elanikega.

 

 

 

Allikad: Reuters, RT

Foto: twitter.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt