Suursaadiku tapmine Liibüas toimus Ühendriikide käsul?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. september 2013 kell 16:50Endine CIA relvaveoga tegelenud mees paljastas Alex Jonesile, et USA suursaadik Christopher Stevens tapeti eelmise aasta 11. septembri rünnakus, et peita jälgi USA välisministeeriumi relvatarnetest Al Qaedale ehk et tapmine toimus USA käsul.

 

Paljastusega välja tulnud William Robert Plumlee alustas oma karjääri juba hilistel 50-ndatel, kui ta töötas piloodina CIA heaks, viies relvi ja laskemoona Fidel Castrole. Plumlee kinnitab, et sellised relvatehingud on praeguseni väga tavalised – näiteks aitab CIA välisministeeriumil Al Qaedale relvi tarnida.

Intervjuus ütleb Plumlee, et hakkas tervikpilti kokku panema, kui kuulis, et Pat Smith, kes on ühe saatkonnas töötanud ja tapetud ametniku ema, ei saanud Obama administratsioonilt peaagu mitte mingit informatsiooni oma poja surma kohta. Miks emale midagi ei räägitud?

Veidi pärast seda rääkis Plumleele üks kõrge NATO ametnik, et temani jõudsid raportid, et suursaadik Stevens oli kurtnud saadetiste ja juhiste üle, mis ta välisministeeriumist saanud oli. Need puudutasid islamiradikaalide relvastamist, muuhulgas ka õhutõrjerelvadega Stinger. Pärast välisministeeriumilt küsimist, mida ta Al Qaedale tarnitavate relvade asjus ette peaks võtma, käskis ministeerium tal teema unustada. “Suursaadik ja tema inimesed olid kirjutanud terve rea raporteid ja diplomaatilisi telegramme, mis andsid välisministeeriumile teada, et mässuliste rühmad olid relvastatud USA relvadega,” rääkis Plumlee, kes lisas, et saatkonna ja ministeeriumi vaheline sellealane kirjavahetus on salastatud.

Kui suursaadik Stevens oli ministeeriumile teatanud, et ei taha, et Al Qaeda saab enda valdusesse ka soojusele reageerivad raketid, korraldati saatkonnale rünnak, milles tapeti suursaadik ja tema lähemad abid, kes oleks võinud relvatarned avalikustada.

Mäletatavasti süüdistas Obama administratsioon rünnakus alguses lääne-vastaseid meeleolusid, kuid hiljem hakkas selguma väga kummalisi seiku, mis algse versiooniga kuidagi kokku ei läinud.

Relvad, mille vastu Stevens protesteerinud oli, jõudsid Liibüasse USA sõjaväe transpordilennukite C-130 pardal läbi välisministeeriumi programmi Direct Commercial Sales (DCS), mis tegeleb relvade müügiga välisriikidesse. Seda, et DCS-i kaudu müüdud relvad on jõudnud ka USA ametlike vaenlasteni, on välisministeerium varemgi tunnistanud.

Plumbee väitel läksid relvad Türki ja Joraaniasse ning sealt edasi Süüriasse, kus neid CIA salajastest ladudest mässulistele jagati. See on üks selgitus ka asjaolule, miks Süüria Al Nusra rindel ja Al Qaedal üldisemalt kunagi relvadest puudust ei paista olevat – nende relvasaadetised saabuvad otse USA Riigidepartemangust.

 

Kuula ka intervjuud (lõik algab umbes 37. minutil):

 

 

Allikas: Infowars

Foto: commons.wikimedia.org

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt