Benghazi rünnak üllatab taas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. august 2013 kell 20:3011. septembril 2012 toimus Liibüas terrorirünnak USA saatkonnale, surma said suursaadik ja neli ametnikku. Kui esialgselt räägiti, et tegemist oli pigem rahvahulga vihapurskega, mille vallandas islamit solvav video, siis nüüdseks on teada, et tegemist oli kavandatud rünnakuga. Kuigi Benghazi saatkonnast oli tulnud palveid neile lisajõude saata ning töötajad olid hirmul, lisajõude ei saabunud. Paar kuud tagasi ütles Obama, et kogu tõde Liibüas toimunu kohta on välja tulnud, kuid eelmisel nädalal avaldas CNN, et saatkonna lähedal tegutsenud CIA võis tegeleda Liibüa relvade transportimisega Süüria mässulistele.

 

Avaldatud raportist selgub, et tosinad CIA töötajad tegelesid rünnaku ajal maa-õhk tüüpi rakettide toimetamisega Liibüast läbi Türgi Süüriasse. CIA valdused asusid Benghazis kohe saatkonna kõrval oleval maa-alal.

Nüüd on selgunud ka, et rünnaku ajal Aafrikas viibinud agente kontrollitakse tihedalt valedetektori abil, et saada jälile, kui keegi neist pressi või kongressiga rääkimise peale mõtlema peaks. Igakuised testid pole CIA-s tavalised, vaid tegemist on allikate sõnul erakordsete meetmetega, mis peavad kindlustama operatsiooni täieliku salastatuse. Ka CIA on varem kinnitanud, et nad on olnud intsidendi osas avalikkusega ausad ja avatud.

Allikad on avaldanud ka, et rünnaku all oli kokku umbes 35 ameeriklast ja et ilmselt sai rünnakus viga veel vähemalt seitse inimest, neist mõned raskelt.

Benghazis toimunu on olnud Obama administratsioonile tõsiseks proovikiviks ning nüüdset saatkondade sulgemist peetakse ka liigutuseks, mis peab näitama, et Liibüas saadud õppetunnist on ka õppust võetud. Siiski nõuavad senaatorid ja kodanikud üha häälekamalt, et Benghazi rünnaku kohta tehtaks korralik uurimine, sest sündmuse ümber on olnud juba nii palju hämamist, et keegi enam ei usu, et seekord tõesti kõik päevavalgele on tulnud.

 

 

Allikad ja lisalugemine: CNN, Frontpage Mag, Infowars

Foto: nationalreviw.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt