Brasiilia võimud uurivad hiiglasliku maalihke põhjusi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. märts 2013 kell 19:36brazil

Brasiilia riigiprokurör algatas uurimuse, milles püütakse välja selgitada massiivse maalihke põhjusi Brasiilias Goiáse osariigi kirdeosas Santo Domingo ja Campos Belose linnades.

 

Riigiprokurör Douglas Roberto Ribeiro de Magalhaes Chegury ütles, et tsiviilmenetlus algatati rahva nõudmisel, et välja selgitada ulatusliku looduskatastroofi põhjusi. Pärast Serra Gerali katastroofi info avalikustamist veebruari alguses käis õnnetuse piirkonnas ka prokurör ise, lastes koguda vee- ja pinnaseproove kemikaalide ja pestitsiidide määramiseks.

Maalihkes avanes mudalaviini ja kividevaringus 7 km pikkune kraater, mis kulgeb umbes 200 meetri kauguselt piki Mosquito jõe idakallast Goiáse osariigi kirdeosas ja Tocantini osariigi kaguosas.

Prokurör teavitas avalikkust, et uuring viiakse läbi ka Serra Geralis. Maalihe rebestas maapinda ka São Vicente idaosas, mis piirneb 60 000 hekrati suuruse Terra Ronca rahvuspargiga, ohustades sealseid kalaliike ja São Vicente kaevanduskompleksi.

 

Paljud inimesed arvavad, et tegu võib olla maakera paisumisega. Vaata ka põnevat Maa paisumise teooriat selgitavat videot. 

 

 

Allikad: The Extinction Protocol, Dutchsinse Cause

 

Toimetas Õnne Puhk

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.