Briti mõttekoda pakub EL-ist lahkumise plaani eest 100 000 eurot

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. juuli 2013 kell 22:39EU Capitals: London

Briti Majandusinstituut (IEA) kuulutas teisipäeval välja konkursi parima Euroopa Liidust väljaastumise plaani leidmiseks. Konkursi võitjat ootab auhind naelsterlingite asemel eurodes – 100 000, vahendab BNS.

 

Paremale kalduv IAE teatas, et soovib leida võimalikult head plaani juhuks, kui Briti valijad otsustavad referendumil euroliidust lahkuda.

Briti peaminister David Cameron on lubanud alustada läbirääkimisi Londoni ja EL-i suhete uute tingimuste üle ning panna kuulumine euroliitu 2017. aastal rahvahääletusele, kui tema konservatiivid peaksid võitma 2015. aasta parlamendivalimised.

Konkursi žüriis on teiste seas Briti endine rahandusminister Nigel Lawson ning ajaloolane ja telesaatejuht David Starkey.

“Kuna meile on lubatud 2017. aastal rahvahääletust, siis on oluline, et sellele ajaloolisele otsusele eelneks hästi informeeritud debatt,” ütles Lawson niinimetatud “Brexiti preemiat” välja kuulutades.

IEA programmijuhi Philip Boothi sõnul on konkursi eesmärk leida “tõsine ja usaldusväärne plaan” juhuks, kui Suurbritannia peaks otsustama referendumil EL-ist lahkuda. Esimene preemia on 100 000, teine 10 000 ja kolmas 5000 eurot. Lisaks on eripreemia parima plaani eest, mille esitaja on alla 30-aastane. 

Allikas: BNS

Loe lisaks: The Guardian

Foto: jameselles.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt