Briti konservatiivid esitasid eelnõu EL-i referendumi seadustamiseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. mai 2013 kell 14:57 

Briti peaministri David Cameroni konservatiivid andsid teisipäeval järele euroskeptikutest saadikute survele ja esitasid parlamendile eelnõu, mis seadustab tooride lubaduse korraldada rahvahääletus Suurbritannia liikmesuse üle Euroopa Liidus, vahendab BNS.

 

Ootamatu käik, millele Cameron on mitu kuud vastu seisnud, tehti päev enne seda, kui vähemalt 67 tooride parlamendiliiget lubas toetada koalitsioonivalitsuse Euroopa-poliitikat taunivat algatust. Eelnõu seadustaks peaministri lubaduse korraldada EL-i liikmesuse üle referendum juhul, kui konservatiivid võidavad 2015. aasta valimised.

Eelnõu on ebatavaline selle poolest, et seda ei esitanud valitsus, vaid selle üks erakondadest, eelnõu läbiminek parlamendis sõltub tooride toetusest.

Euroskeptikust välisminister William Hague tunnistas, et eelnõu heakskiitmine alamkojas on EL-i meelsete liberaaldemokraatide vastuseisu tõttu praktiliselt võimatu.

 

Allikas: BNS

Loe lisaks: Guardian, Euronews

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt