Briti minister soovitab EL-il leppida GMO-kultuuridega

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. juuni 2013 kell 9:10Suurbritannia keskkonnaminister Owen Paterson soovitab Euroopa Liidul vähendada piiranguid geenimuundatud kultuuride viljelemisel. Minister väidab, et EL-i poliitika tagajärjeks on see, et EL jääb ilma geenimuundamise tehnilistest võimalustest, mis aitaksid vähendada väetiste ja kemikaalide kasutamist. Euroopa jääb arengus lihtsalt maha, väidab Briti minister. Praegu on GM-põllukultuurid Euroopa Liidus suures osas keelatud, kuid laialt kasutuses USA-s, Brasiilias ja Argentinas.

 

Paterson ütles oma kõnes, et geenmuundatud taimed on ilmselt isegi turvalisemad kui harilik toit ning et nad “pakuvad suurepäraseid võimalusi inimeste tervise parandamiseks.” Minister ütles ka, et Suurbritannia valitsus tahab laiendada geenmuundatud sortide kasvatamist Suurbritannias.

Selle avalduse peale küsiti selgitusi peaminister David Cameroni käest, kes ütles vaid, et pole tõendeid, nagu oleks geenmuundatud toit “loomupäraselt ebaturvaline”. Küsimusele, kas ta peab GMO-toitu piisavalt heaks endale ja oma perele, keeldus peaminister vastamast.

 

 

Allikad ja lisalugemine: BNS, BBC, The Telegraph

Foto: zwierciadlo.pl

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt