Britid nõuavad üle 70 000 allkirjaga Afganistani tõlkide kaitsmist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. august 2013 kell 19:08 

Winston Churchilli lapselapselaps andis kolmapäeval peaminister David Cameronile üle rohkem kui 55 000 allkirjaga petitsiooni, milles nõutakse Afganistanis Briti sõduritega koos teeninud tõlkide kaitsmist, kirjutab The Guardian. Tänase päeva jooksul kodanikualgatuste lehel Change.org lisandunud veel ligi 20 000 allkirja.

 

Kahel korral Afganistanis teeninud endine sõjaväelane Alexander Perkins ütles, et Suurbritannial on tõlkide ees “tohutu võlg” ning paljusid neist ähvardab surm, kui neile varjupaika ai anta.

Mais väljakuulutatud ümberasumispaketiga pakutakse Briti viisasid umbes kuuesajale sõdurite kõrval rindel teeninud Afganistani tõlgile, veel umbes kuuesajal on õigus Afganistanis haridust või väljaõpet ja viie aasta jooksul rahalist toetust saada.

Perkinsi sõnul ei ole pakutav piisav, sest alalise elamisloa asemel antakse ainult viieks aastaks viisa ja sedagi vaid tõlkidele, kes teenisid enne 2012. aasta 19. detsembrit 12 kuud järjest.

“Me lahkume 2014. aastal ja jätame need inimesed sinna maha,” ütles Perkins petitsiooni üle andes.

“On vägagi võimalik, et Taliban hakkab suurt osa neist meestest taga kiusama ja mõned neist tapetakse ilmselt ebaseaduslikult.”

Perkins pani petitsiooni üles veebilehele Change.org ja kutsus Suurbritanniat pakkuma 2006.-2011. aastal teenistuse lõpetanud tõlkidele ümberasumisvõimalust.

Teise maailmasõja ajal peaministrina töötanud vanavanaisa Churchill oleks “šokeeritud viisist, kuidas meie valitsus kohtleb mehi, kes Briti vägesid abistades oma eluga riskisid”, ütles ta.

Petitsiooni on võimalik allkirjastada siin.

 

 

Allikas: BNS, The Guardian, Change.org

Foto: ehow.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt