CIA tõmbab oma tegevust Afganistanis koomale

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. juuli 2013 kell 13:35 

USA Luure Keskagentuur (CIA) plaanib lähima kahe aasta jooksul vähendada oma objektide hulka Afganistanis, teatas kolmapäeval ajaleht Washington Post, vahendab BNS.

 

Informeeritud allikate sõnul tõmbab CIA oma ressursid Afganistanist välja, et asuda aktiivsemalt tegutsema Lähis-Idas ning teha koostööd Süüria ülestõusnutega.

CIA hinnangul ei ole Afganistanis ja Pakistanis baseeruv terrorivõrgustik Al-Qaeda enam nii ohtlik kui varem, kuna paljud selle liidrid on kõrvaldatud.

“Kui me mõtleme 2014. aasta järgsest perioodist, siis kuivõrd on ohud Afganistanis ja Pakistanis võrreldavad Põhja-Aafrikast ja Jeemenist lähtuvate ohtudega? Kas meie ressursid ei peaks seda peegeldama?” tsiteeris väljaanne üht USA administratsiooni kõrget esindajat.

NATO juhatus plaanib valdavalt ameeriklastest koosneva väekontingendi 2014. aasta lõpuks Afganistanist välja viia ning anda kontroll riigi julgeoleku üle lõplikult Afganistani sõjaväe kätte. Hetkel on Pentagoni andmetel missioonil 63 000 USA sõdurit, kellest 2014. aastaks jääb mõneks ajaks paigale veel 10 000.

 

Allikad: BNS, Russia Today

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt