Eesti soetab vaktsiine, El Salvador aga Bitcoine

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. detsember 2021 kell 10:53Foto: kollaaž / Canva

Samal ajal kui Eesti mängib lolli olematu pandeemiaga ja otsib vahendeid lisapiirangute teostamiseks, vaktsiinikampaania laiendamiseks ja kiirtestide soetamiseks, sai septembris El Salvadorist esimene riik maailmas, kes võttis Bitcoini kasutusele seadusliku maksevahendina. El Salvador omab tänaseks üle 1300 Bitcoini. Möödunud nädal toimunud krüptoturu hinnalangusele reageeris president Nayib Bukele (40) taaskord ning ostis lisaks veel 150 Bitcoini. “El Salvador just bought the dip,” säutsus Bukele Twitteris.

 

Varaklassina on Bitcoin ja krüptoraha kogumas üha suurenevat huvi nii tavainimeste, institutsioonide ja nüüd ka valitsuste seas, sest erinevalt laialt kasutusel olevast fiat-rahast krüpto väärtus aja jooksul ei lange, sest seda ei saa “õhust” juurde luua.

Kui sind paneb vahel imestama, et miks poes hinnad tõusevad, siis võta teadmiseks, et alates koroonast möödunud aasta kevadel on “õhust” juurde loodud triljoneid dollareid, mis on tekitanud erakordselt suure inflatsiooni.

Bitcoinide maksimum kogus saab olema ainult 21 miljonit, millest enamus on juba ringluses. See tähendab, et maailmas on rohkem miljonäre, kui Bitcoine.

 

Allikad: Reuters, Twitter

Foto: kollaaž / Canva

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt