Mis on ühist Bitcoinil ja kloordioksiidil ehk MMS-il? 1. osa

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. oktoober 2021 kell 11:54Foto: kollaaž / Canva.com

“Kui kellelegi pole veel kohale jõudnud, et elame põneval ja muutusterohkel ajal, siis viimane aasta on seda eriti teravalt rõhutanud. Maailmas ei ole ilmselt inimest, keda ei oleks ühel või teisel viisil koroonakriis mõjutanud. Kogu inimkond on lükatud mugavustsoonist välja, on esitatud väljakutseid nii isiklikus elus, karjääris, oma enesearengu teel, aga ka laiemalt on teelahkmetele sattunud ka väga paljud seni eksisteerinud alussüsteemid. Oleme nägemas palju äärmuslikkust, muutumas on valitsused erinevates riikides, finantssüsteem, meditsiinisüsteem, haridussüsteem ning ka laiemalt kogu senine majandusmudel ja poliitika.

Lähemalt aga soovin rääkida just finantssüsteemist ning meditsiinisüsteemist ning neid mõlemaid eesootavatest suurtest muutustest. Nendest muutustest rääkides vajutan kindlasti nii mõnegi lugeja emotsionaalsetele nuppudele. Nii et edasist soovitan lugeda ainult juhul, kui te olete selleks tõesti valmis,” kirjutab krüptorahanduse fänn, ekspert ja ettevõtja, maise ja vaimse tervise edendaja ning sertifitseeritud tervendaja ja vaimne giid Asse Sauga. Ta toob välja üheksa omadust, mis on Bitcoinil ja MMS-il ühised.

Avaldame artikli kahes osas: tänases osas selgitab Asse nelja esimest ühisosa: 1) mõlemad tulevad alt üles, 2) toovad kaasa paradigma muutuse, 3) muudavad alusstruktuure, 4) neid ei ole võimalik keelata. 

 

2009. aasta 9. jaanuaril kaevandati esimene Bitcoini plokk koos esimeste ülekannetega ning tol ajal ei osanud keegi arvata, millised muutused see sündmus trigerdab. Täna on krüptorahasid maailmas üle 12 000, iga päevaga lisandub sadu uusi krüptovarasid ja rahasid ning vastavalt statistikale on maailmas üle 70 miljoni krüptovarade rahakoti. Sealhulgas on kogu krüptovarade turumaht ületanud 2 triljoni piiri ning astub tugevalt kandadele kogu maailma kulla turumahule, mis on 11 triljonit.  Kuid märgiline kogu selle 11-aastase arengu juures on olnud tõsiasi, et tegemist on puhtalt kogukonna initsiatiiviga, turu loomuliku arenguga, mis ei ole orkestreeritud mingi korporatsiooni või riigi poolt. Ja see on nähtus, mida ei saa ka keelata ning reguleerida. See on tehnoloogia, mis kõigutab ja muudab senijuurdunud finantstõdemusi ja aluseid põhimõttelistel tasanditel. Ning tulemused on juba näha – finantstehnoloogia areng, uued tooted, läbipaistvus ning ligipääsetavus finantstoodetele on viimaste aastatega eriti suurelt kasvanud.

Teine valdkond, mis on samuti väga suurte muutuste eel, on meditsiinisüsteem: globaalne väga kaugele ja sügavale ulatuv süsteem, mis on kahjuks ehitatud kasumile orienteerituna. See tähendab, et mida rohkem on inimesed haiged, seda rohkem võidavad investorid. Maailma suurimad ravimikontsernid on avalikel turgudel kaubeldavad, mis tekitab just motivatsiooni investorites näha rohkem haigeid inimesi, kuna siis müüakse tooteid rohkem ning kasumid suurenevad kõikide jaoks. Kuid tegelikult peaks see ju toimima vastupidi? Süsteem on niivõrd suur ja sügav, et hõlmab endas lisaks ravimitootjatele ka meditsiiniharidust, sertifitseerimissüsteeme, riiklikke tervishoiupoliitikaid kuni perearstideni välja. Ja see kõik ongi eeldatav ja normaalne ühe kasumile orienteeritud tööstuse juures. Kuid kuna tegemist on inimeste tervisega, ei ole see jätkusuutlik ning on määratud lagunemisele. Lagunemisele aitab kaasa veel üks vaikselt alt üles kerkimas väga võimas, lihtne, kuid geniaalselt revolutsiooniline molekul, millel nimeks kloordioksiid ehk teisisõnu MMS või ka CDS (Chlorine Dioxide Solution).

Vahemärkusena märgin, et ma ei hakka siin välja tooma kloordioksiidiga seotud teadusartikleid ja fakte. See pole selle artikli eesmärk. Neid võib igaüks ise otsida, säilitades skepsise nii peavooluteaduse kui ka paljude meediaartiklite osas ülalmainitud kasumile orienteerituse tõttu. Artikkel põhineb faktil, et kloordioksiidi molekuli biofüüsika toimib nii nagu teadus on seda sadade uuringutega tõestanud ning nagu ka kogemused (nii isiklikud kui miljonite kasutajate omad üle maailma) on tõendanud.

Me näeme juba täna, kuidas finantsmaailmas on muutusi loomas Bitcoin ja tema järeltulijad. Bitcoini kaevandamine on muutnud riistvaratööstust, muutumas on energiasektor, finantssektor, infotehnoloogia, uutest rahanduspoliitikatest ja DeFist rääkimata. Sama hakkab juhtuma ka meditsiinimaailmaga, kus muutusi loob MMS. Järgnevalt vaatame lähemalt üheksat ühist punkti, mis on nendel täiesti erinevate probleemide sarnastel lahendustel meile pakkuda.

1. Mõlemad on kogukonna initsiatiivid ja tulevad n-ö alt üles

Nii Bitcoin kui ka MMS on mõlemad avastatud “kogemata” ühe isiku poolt. Muide väga paljud paradigmasid muutvad leiutised või avastused on ellu kutsutud mitte teaduse vaid hoopis ühe isiku poolt. Nii juhtus, et vennad Wrightid lendasid juba lennukiga, kui teadus ja skeptikud endiselt väitsid, et lendamine on võimatu. Paljusid Tesla leiutisi pole tänaseni veel teadus os

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt