Egiptuse riigipöördejärgne valitsus andis ametivande

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. juuli 2013 kell 19:52 

Egiptuse hiljutise riigipöörde järel moodustatud üleminekuvalitsus andis teisipäeval ametivande, vahendab BNS. Al Jazeera andmetel on ajutises valitsuses rohkem naisi, kui kunagi varem Egiptuse ajaloos. Täna on ametivande andnud kolm naist.

 

Ministrid vannutas ametisse sõjaväe poolt ajutiseks presidendiks määratud Adly Mansour, tseremoonial viibis ka uus peaminister Hazem al-Beblawi.

Egiptuse esimene vabalt valitud president Mohamed Morsi kukutati sõjaväelise riigipöördega 3. juulil pärast seda, kui miljonid meeleavaldajad olid islamistist riigipea tagasiastumist nõudnud.

Mansour teatas eelmisel nädalal, et parlamendivalimised korraldatakse veel enne 2014. aasta algust, mille järel määratakse presidendivalimiste aeg. Samuti kavatseb üleminekuvalitsus nelja ja poole kuuga teha muudatusi ja parandusi islamistide koostatud vaidlusalusesse põhiseadusesse ning panna need rahvahääletusele.

Morsi islamistlik Moslemivennaskond on riigipöördest saadik juhtinud kukutamise vastaseid proteste, kutsudes rahvast ülestõusule ja süüdistades sõjaväge ja politseid oma pooldajate tapmises. Kokkupõrgetes on saanud surma rohkem kui 100 inimest.

 

 

Allikad: BNS, Al Jazeera

Pilt: nationsonline.org

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt