Moslemivennaskond oodanuks EL-ilt Egiptuse riigipöörde taunimist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. juuli 2013 kell 18:54flag-pins-egypt-european-union

Egiptuse Moslemivennaskond kritiseeris neljapäeval Euroopa Liitu, kes ei ole hukka mõistnud sõjalist riigipööret president Mohamed Morsi kukutamiseks. Euroopa Liidu välispoliitika juht Catherine Ashton kohtus kolmapäeval Kairos Moslemivennaskonna juhtide, seal hulgas endise peaministri Hisham Qandil, ning liikumise poliitilise tiiva Vabaduse ja Õigluse Partei (FJP) esindajatega, vahendab BNS.

 

“(FJP) delegatsioon väljendas imestust ja hukkamõistu Euroopa Liidu ametliku positsiooni üle, mis ei tauninud sõjalist riigipööret, ehkki see jättis egiptuse rahva ilma õigusest valida endale president, parlament ja põhiseadus,” ütles partei.

Morsi kukutamine on jaganud Egiptuse teravalt kahte leeri, üks toetab sõjaväe otsust kukutada esimene demokraatlikult valitud president, kelle vastu rahvas tänavatel meelt avaldas, teine peab seda rünnakuks demokraatiale.

Ashton kohtus Egiptuse uute liidrite ja Morsi kukutamiseni viinud rahvarahutuste algataja Tamarodi liikumise esindajatega ning ütles, et EL ootab Egiptuselt kiiret liikumist kõiki ühiskonna osi kaasava demokraatia suunas. Ashton ütles, et tema arvates peaks ajutine valitsus vabastama Morsi, kes on olnud arestis alates 3. juulist.

Teisipäeval astus Egiptuses ametisse uus 34-liikmeline valitsus. Kabinetis on esindatud mitu Egiptuse liberaalsete ja ilmalike rühmituste väljapaistvat esindajat, kolm naist ja kolm kristlast. Morsi Moslemivennaskond ja teised islamirühmitused ei ole valitsuses esindatud.

Kolmapäeval avaldas mitusada Egiptuse kukutatud presidendi Mohamed Morsi toetajat avaldas kolmapäeval Kairo südalinnas valitsuse residentsi ees meelt riigi uue ajutise valitsuse vastu. Meeleavaldajad väitsid, et riigi uus juhtkond ei ole legitiimne ning nõudsid Morsi ametisse ennistamist.

 

 

Allikad: BNS, Al Jazeera

Foto: sirepres.europarl.auropa.eu

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt