Egiptuse politsei avas protestijate pihta tule

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. juuli 2013 kell 10:04 

Egiptuse linnades jätkuvates rahvarahutustes tapeti reedel vähemalt 26 inimest, teatasid kohalik meedia ja julgeolekuametnikud. Kõige ohvriterohkemaks kujunes vastasseis riigi suuruselt teises linnas Aleksandrias, kus võimulttõugatud president Mohamed Morsi toetajate ja vastaste vahelistes tänavalahingutes hukkus 12 inimest, vahendab riiklikku uudisteagentuuri MENA BNS. 

 

Vähemalt viis inimest sai surma pealinnas Kairos, mille tänavatele saatis armee reede õhtul korda tagama soomusmasinad. Siinai poolsaarel Al-Arishi linnas tungisid islamistid pärast tulevahetust julgeolekujõududega provintsivalitsuse hoonesse ja heiskasid sellele islamistide musta lipu.

Enne rünnakut teatati viie politseiametniku tapmisest, kes valvasid valitsushoonet. Pealtnägijate kirjelduse kohaselt kihutasid mootorrattaga kohale kaks relvastatud meest, kes lasid korrakaitsjad maha ja põgenesid seejärel.

Egiptuse piiripunkt Gaza sektoriga rahutu Siinai poolsaare põhjaosas suleti varem päeval julgeolekukaalutlustel määramata ajaks.

Mässulised ründasid varahommikul Siinai poolsaarel granaadiheitjate ja automaatidega sõjaväe ja politsei kontrollposte, tappes ametnike sõnul ühe sõduri. Ründajate sihtmärkideks olid sõjaväe kontrollpunktid, Al-Arishi lennujaam ja politseijaoskond.

Rünnakus Al-Gura küla lähedal asuvale kontrollpostile sai surma üks sõdur ja haavata kaks.

The Telegraph pakub võimalust vaadata Egiptuses toimuvat otse.

 

ÜRO peasekretär väljendas Egiptuse toimuva üle muret

ÜRO peasekretär Ban Ki-moon väljendas reedel sügavat muret seoses arengutega Egiptuses ja kutsus riigi julgeolekujõude üles verevalamist peatama.

Ban hoiatas egiptlasi kättemaksutaktika eest ja rõhutas vajadust lahendada erimeelsused rahumeelsel teel, edastas maailmaorganisatsiooni eestkõneleja Farhan Haq.

Peasekretäri sõnul pole üha keerulisemaks muutuvas poliitilises olukorras kohta kättemaksule ega mõne suurema erakonna või kogukonna väljatõrjumisele. “Ühtlasi on meile rahvarahutustega seoses laekunud jubedusttekitavat informatsiooni seksuaalvägivalla kohta,” ütles Ban.

“Egiptuse poliitilistel liidritel lasub kohustus edastada oma sõnade ja tegudega sõnumit, et nad on pühendunud rahumeelsele ja demokraatlikule dialoogile, mis hõlmab kogu valijaskonda, sealhulgas ka naisi. Keegi ei tohi otsustamisest täielikult kõrvale jääda, ” lisas peasekretär.

 

Allikad: BNS, The Telegraph

Loe lisaks: Al Jazeera, BBC

Foto: realitypod.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt