EL-i siseturu volinik hoiatab: sisepõlemismootorite keelustamine ohustab Euroopa autotööstust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. november 2022 kell 13:51Euroopa Liidu (EL) poliitikud jõudsid eelmisel nädalal kokkuleppele, et keelustavad alates 2035. aastast sisepõlemismootoriga sõidukite müügi. EL-i siseturu volinik Thierry Breton hoiatas aga, et selline kiirustamine ohustab Euroopa autotööstust ja vajadusel tuleb seda kuupäeva edasi lükata. Kirjutasime eile sel teemal ja täna saab lugeda Bretoni intervjuud väljaandele Politico, milles ta hoiatab suurte tagajärgede eest, mida sisepõlemismootoriga sõidukite keeld võib kaasa tuua Euroopa autotööstusele. 

 

“Üleminek sisepõlemismootoritelt elektrienergiale avaldab mõju paljudele ettevõtetele, EL ei saa lubada endale seal ebaõnnestumist. Kui selles protsessis peaksid tekkima häired, siis peab EL oma järkjärgulise kasutuselt kõrvaldamise kuupäeva üle vaatama,” hoiatas Breton, kelle sõnul tuleb 2026. aastal kasutusele võtta “hädapiduri” variant. See võimaldaks 2035. aasta tähtaega vajadusel edasi lükata.

Bretoni sõnul kaob sisepõlemismootoritelt elektriautodele ülemineku käigus umbes 600 000 töökohta.

“Me ei räägi siin ainult suurtest autotootjatest, kes saavad kindlasti hakkama, me räägime siin kogu ökosüsteemist ja elektri tootmisest. Peame elektritootmist suurendama, kuid see peab olema süsinikuvaba elekter. Kui teeme seda kivisöe või gaasiga, siis pole sellel mõtet,” ütles Breton.

Tema sõnul vajab EL oma ambitsioonikate eesmärkide täitmiseks umbes seitset miljonit laadimisjaama. Praegu on EL-is 350 000 laadimisjaama. 70 protsenti neist jaamades asub kolmes riigis, need on Saksamaa, Prantsusmaa ja Holland.

 

Allikas: ERR

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt