Rohepöörde pettus: mida see tarbijate jaoks tähendab?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. september 2022 kell 15:03Foto: Pixabay / congerdesign

Saksamaal jõustuvad 1. oktoobrist uued rohepöörde pettuse plaaniga vastu võetavad energiareeglid, mis on veidralt sarnased koroonareeglitega – kõik on ohtlikud (energiapatustajad) ja kõik on süüdi. Loomulikult süüdistatakse ametlikult energiakriisis Putinit, nii nagu terrorismis süüdistati Osama bin Ladenit. Kes ei tahaks olla sõltumatu teise riigi gaasist, eriti veel, kui too teine riik on “sinu vaenlane”, aga sellisel juhul oleks paslik küsida, kas taoline Achilleuse kand pole mitte sihilikult loodud, et soovi korral majandust sisuliselt nupule vajutades põhja lasta saaks? Suurima tõenäosusega rakendatakse Saksamaaga sarnaseid energiasäästu võtted lähiajal ka Eestis. Siit saate teada, mida see tarbijate jaoks tähendab.

 

Päevakorras on gaasi säästmine: selle tulemusena peavad tarbijad, tööstus ja avalik sektor alates järgmisest kuust taas oma energiatarbimist karmistama. Alates 1. oktoobrist jõustub föderaalmajandusministri Robert Habecki (Rohelised) poolt kasutusele võetud kahest uuest energiasäästumäärusest teine. See sisaldab meetmeid ja piiranguid, mis puudutavad eelkõige korteri- ja majaomanikke. 

Iga-aastane küttekontroll muutub gaasiküttega hoonete jaoks kohustuslikuks, kuna paljud küttesüsteemid tarbivad tarbetult palju energiat. Näiteks tuleb süsteemid seadistada madalamale pealevoolutemperatuurile ja veel madalamale öisel ajal.

Nn hüdrauliline tasakaalustamine võib muuta ka küttesüsteeme efektiivsemaks, jaotades vett optimaalselt. See muutub kohustuslikuks suurtele hoonetele, kus on maagaasil tsentraaln

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt