Euroopas toimuvad taas massilised meeleavaldused

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. aprill 2023 kell 16:27Saksamaal ja Prantsusmaal toimuvad taas massilised meeleavaldused: Saksamaal nõuavad töölised paremat palka ja töötingimusi, Prantsusmaal protestitakse Emmanuel Macroni ebapopulaarsete pensionireformide tõttu.

 

Lääne-Euroopa riikides on inimesed ärkvel mitte ainult sõnades, vaid ka tegudes – see on märk sellest, et kodanikud ei talu enam võimu kuritarvitamist.

Politsei ajab meeleavaldust laiali Prantsusmaal. Allikas: Twitter

Saksamaal protestitakse nii tuumajaamade sulgemise ja rohepoliitika kui ka Ukraina sõja ja tööliste kehvade tingimuste vastu.

Allikas: Twitter

 

Praegused meeleavaldused on jätkuks eelmise aasta suvel Euroopat raputanud Hollandi protestilainega, mida kirjeldas 2. juulil 2022 oma artiklis Peter Imanuelsen.

Protestide tõukeks oli riigi poliitika, millega plaanitakse sulgeda farme ja teisi põllumajandusettevõtteid, järgimaks Euroopa Liidu suuniseid lämmastikureostuse vähendamisel. Umbes 40 000 põllumeest tuli tänavale, et väljendada oma meelsust senise elukorralduse lõhkumise vastu – kui Hollandi poliitikud oma rahvast ei kaitse, astuvad inimesed ühes koos ülekohtu vastu välja.

Sõnum oli selles, et kui valitsus tahab keskkonna huvides “heitkoguseid vähendada“, tuleb luua ka terviklikud lahendused, mis ei tee senist elu halvemaks: toidupuuduse tekitamine on lisaks tervisekriisile veel üks meede inimeste ja ettevõtluse kontrollimiseks.

Peavoolumeedia kipuvad neid proteste ja meeleavaldusi ignoreerima või väiksemana näitama, kuid hoolimata sellest, kuidas meedia reaalsust moonutab, ei saa sotsiaalseid valukohti ja rahva arvamust ignoreerida.

Saksamaa välisminister Annalena Baerbock ütles avalikult, et rahva arvamus ei saa muuta valitsuse seisukohti näiteks Ukraina-poliitika jm vastu. Nagu Eestiski näitab see, et võimuletulekuks kasutatakse valet ja võimul olles ignoreeritakse valimislubadusi – sellisel demokraatial on aga totalitarismi nägu.

 

Allikas:

Massive Demonstrations Hit Europe. France and Germany Take the Lead

 

Koostas Revo JaansooKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt