Kreeka streigib: “Me ei suuda enam kanda suuri kulusid, me ei talu enam vaesust!”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. november 2022 kell 15:42Foto: ekraanikuva

Tuhanded Kreeka töötajad alustasid eile päevapikkust streiki, nõudes kõrgemat palka, et tulla toime järsu inflatsiooniga. Pärast Venemaa sissetungi Ukrainasse on kasvav elukalliduse kriis ja energiahindade tõus toonud novembris kaasa streigid kõikjal Euroopas, sealhulgas Suurbritannias, Prantsusmaal, Hispaanias, Saksamaal jt Euroopa Liidu suurimates riikides.

 

Tuhanded meeleavaldajad marssisid eile, 9. novembril läbi Ateena ja Põhja-Kreeka linna Thessaloniki tänavatel, kui avaliku ja ka mõned erasektori töötajad lahkusid töölt 24-tunniseks üldstreigiks hinnatõusude vastu, eelkõige kõrgete energia- ja toidukulude pärast.

Ateenas ja Thessalonikis toimusid streigiga seotud meeleavaldused linna kesksetel väljakutel ja tävanatel, päeva jooksul toimusid kogu Kreekas ka täiendavad meeleavaldused.

Meeleavaldusel oli näha plakateid, millel oli kirjas “Ei koondamistele, ei palgakärbetele”. Parlamendi ees puhkesid ka lühikesed kokkupõrked bensiinipomme loopinud meeleavaldajate ja pisargaasi kasutanud märulipolitseinike vahel.

Kreeka majandus on tänavu tänu turismi taastumisele kasvanud ligi kaks korda kiiremini kui eurotsoonis, kuid inflatsioon on kolme kümnendi tipu lähedal 12% tasemel, olles majanduspiirkonna 19 liikmesriigi kõrgeimate seas.

“Me ei suuda enam kanda suuri kulusid. Me ei talu enam vaesust. Me ei talu enam kurnatust,” ütles marsiga liitunud pensionär Giorgos Paliouras.

Erasektori töötajaid esindav Kreeka töötajate ametiühingute üldkonföderatsioon (GSEE) teatas, et ametiühingud nimetasid streigi protestiks “Kreeka majapidamisi lämmatava inflatsiooni ja tööturu džunglilaadsete tingimuste vastu”, viidates tööseadustele.

Protest Kreekas Ateenas hinnatõusude vastu, 9. novembril:

Allikas: Twitter

Allikas: Twitter

Allikas: Twitter

 

Allikad: reuters.com, gr.usembassy.gov, msn.com

 

Toimetas Sander Soomaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt