Ajatu: Generatsioonide teooria: maailm läheneb järjekordse globaalse kriisi tipule

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. märts 2020 kell 18:45empty pockets

Kas seisame uue ja varasemast võimsama majanduskriisi lävel või pole eelmine veel läbi saanudki? Kirjanikud William Strauss ja Neil Howe on saanud tuntuks oma generatsioonide teooria poolest, mille kohaselt korduvad rahvastiku meeleolud kindlate tsüklitena. Kui kõrvutada nende teooriat ajaloo tsüklitega, võib märgata, et USA ning kogu muu arenenud maailm on üha süveneva globaalse kriisi keskel, mis saavutab ohtliku tipu umbes lähima kümne aasta jooksul.

Tänane “Ajatu” ilmus esimest korda 21. oktoobril 2014.

 

Raamatus “The Fourth Turning“ kirjutasid autorid, et kriisi ajendiks ehk sädemeks võib olla midagi täiesti tavapärast nagu valimised või halvaendelist nagu majanduskrahh. See säde aga viib ahelreaktsioonini, mille põhielemendid (võlg, keskklassi hääbumine, globaalne rahutus) ühenduvad ja viivad ühiskonna rebenemise äärele.

 

Masse juhib nähtamatu valitsus

Straussi ja Howe’i sõnul on maailmas suureks probleemiks see, et võimulolijad mõtlevad lineaarselt, tehes otsuseid lähtudes vaid enda huvidest, uskudes, et nende tegudel ei ole tagajärgi ning et nende positsiooni ei kõiguta miski. Tegelikkuses kulgeb ajalugu ja rahva meeleolu ringjate tsüklitena, moodustades mustreid kindla korrapära järgi. Need, kes ei ole võtnud aega, et uurida, milliste tagajärgedeni on selline käitumine viinud, on nüüd hädas muutuste mõistmisega.Lineaarselt mõtlejad on harjunud sellega, et inimmasse saab kontrollida erinevate meetmetega, mida on kirjeldatud Edward Bernaysi raamatus “Propaganda“. Nimelt on rahva organiseeritud harjumuste ning arvamuste teadlik ning intelligentne manipuleerimine oluliseks elemendiks demokraatlikus ühiskonnas. Need, kes seda mehhanismi juhivad, moodustavad nähtamatu valitsuse, mis päriselt valitseb kogu riiki. Inimeste üle valitsevad ning nende arvamusi ja maitseid kujundavad inimesed, kellest nad ise pole kuulnud, kuid kes mõistavad masside vaimseid protsesse ning sotsiaalseid mustreid. Selline asjade kontrollimine on aga oluline, et hoida suurt inimrühma kui funktsionaalset ühiskonda koos töötamas.

Ajalugu kordub 80-aastaste tsüklitena

Nüüdseks on aga jõudnud kätte uus aste ajaloo tsüklis, kus viimased 70 aastat toiminud plaan hakkab mõranema. Meedia kaudu valetamine, petmine, propaganda edastamine, kergesti saadavad laenud, n-ö odav nafta, lõputu kommertslik laienemine, väsimatu turundus, pidev sõda, pankade ja suurkorporatsioonide valitud poliitikud, kõrgklassi soosiv maksusüsteem ning lobitöötajate poolt oligarhide hüv

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt