Guantanamo näljastreik on kestnud üle saja päeva

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. mai 2013 kell 11:05guantanamoVangide näljastreik Guantanamo Bay laagris on kestnud nüüdseks juba 102 päeva. Ka söögist loobujate hulk on täpselt sama suur. Saja päeva märkimiseks esitasid aktivistid Valgele Majale 370 000 allkirjaga petitsiooni, milles nõudsid taaskord olukorrale lahendust.

 

Reedel kogunes USA presidendi residentsi juurde grupp oranže tunkesid ja musti peakotte kandvaid protestijaid, kes nõudsid vastuolulise vangla kohest sulgemist ning tuletasid Obamale meelde, et ta on lubanud juba aastaid tagasi probleemi lahendada.

30 vangile on kohaldatud sundtoitmist, mida on arstide kogukonna poolt võrreldud piinamisega. Hiljuti selgusid ka protseduuri üksikasjad – vangid seotakse tooli külge kinni, kaetakse suu maskiga, lükatakse toru läbi nina makku ning toidetakse neid nii iga päev kuni kahe tunni vältel. Järgneb tunni aja pikkune jälgimisperiood, et vangid toitu välja ei prooviks oksendada. Vangid ise on kirjeldanud sundtoitmist kui väga valusat ja äärmiselt ebameeldivat protseduuri. Maailma meedikuid ühendava organisatsiooni (World Medical Association) esindaja Dr Otmar Kloiber nimetas sellist teguviisi alandavaks ja ebainimlikuks.

 

Allikad: Aljazeera, The Guardian

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt