Guantanamo vangilaagri näljastreik laienes veelgi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. aprill 2013 kell 9:01nushi20130331224547650

Guantanamo vangilaagris laienes näljastreik veelgi, toidust keeldub nüüd juba 97 kinnipeetavat, teatasid reedel võimuesindajad. Vangide kaitsjate väitel on arv aga veelgi suurem ehk 130. Näljastreik sai alguse 6. veebruaril, kui mõned vangidest kinnitasid, et läbiotsimisel rüvetati nende koraane, vahendab BNS.

 

Aprilli alguses määrati Guantanamo vangilaagri uueks ülemaks kontradmiral Richard W. Butler. Guantanamo vanglas hoitakse endiselt 166 kinnipeetavat.

Kui president Obama 2008. aastal võimule tuli, oli Guantanamo vangilaagri sulgemine üks tema prioriteete. Nüüd on viis aastat möödas, kuid lahendust pole ikka veel. Enamikele meestele pole esitatud kunagi ametlikku süüdistust, sest puuduvad vettpidavad tõendid. Väidetavalt on praegu laagris 100 meest, kelle kohta on olemas isegi vabastamispaberid, kuid bürokraatia tõttu ei ole võimalik neid mehi kuskile lasta –seaduseandjad blokeerisid vangide viimise USA territooriumile ning välisriigid on kinnipeetavate vastuvõtmisse jahedalt suhtunud.

 

Allikad: BNS, Telegram, The Australian

Foto: Press TV 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.