Helsingi restoran andis peaministrile koroonapiirangute eest 9-aastase sisenemiskeelu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. august 2021 kell 17:33Soomes on praegu käimas koroonakriisi “neljas laine”, mille tõttu kehtestas Sanna Marini valitsus eelmisel nädalal restoranidele taas uued ranged piirangud. Praktikas takistavad need lahtiolekuaja ja kliendide arvu piirangud restoranide tegevust, kuna enamikul ettevõtetel ei ole nende valguses kasumlik restorane lahti hoida.

 

Restorani- ja hotellitööstuse esindusorganisatsioon MaRa ry. on teravalt kritiseerinud valitsuse piiravaid meetmeid, mis tekitavad pöördumatuid probleeme mitte ainult sektori ettevõtjatele, vaid ka umbes 140 000 sektori töötajale ja nende peredele. Nüüd on Helsingis asuv restoran otsustanud midagi ette võtta ja ütleb, et on väljastanud restoranitööstust kahjustava valitsuse esindajatele ulatuslikud sisenemiskeelud. Ettevõtja Jami Järvinen avaldas sellekohase postituse Facebookis.

– “Piiranguid on põhjendatud haiglate suutlikkuse kontrolli all hoidmisega. See ei tundu enam olevat aus õigustus. Tegelikult liberaliseerivad paljud Euroopa riigid restoranitööstust, mitte ei piira seda. Ajalehtedest on loetud ka ekspertide avaldusi, et ainult restorane pole mõtet piirata. Siiski võib juhtuda, et nii tehakse. See on poliitiline otsus. Alkoholipoliitikat tehakse koroona varjus, restorani-ettevõtjate kulul. Selline olukord tundub väga ebaõiglane, kus suured kiusavad väiksemaid.”

– “Me jätkame võitlust ja tahame ellu jääda. Poliitilisse kiusamisse oleme siiski otsustanud sekkuda. Oleme saanud sanktsioone, mida me ei tunne, et oleme ära teeninud. Otsustasime kehtestada vastusanktsioonid (loe: sisenemiskeelud). Sanktsioonid põhinevad sellel, kuidas inimesed on pandeemia ajal ja eriti viimastel päevadel tegutsenud ning avalikkuse ees seisnud,” kirjutab Jami Järvinen.

Edasi kirjutab ta, et alates eilsest on ta oma restoranis andnud minister Krista Kiurule 12-aastase ja peaminister Sanna Marinile üheksa-aastase sisenemiskeelu. Taneli Puumalainen sai viieaastase sisenemise keelu, ning nii Mika Salminen kui ka Krista Varhila peavad leppima kolmeaastase sisenemiskeeluga. Minister Li Anderssonile avaneb uks aga juba aasta pärast.

Millal astub selliseid samme mõni Eesti ettevõtja ja annab valitsusele maitsta nende endi “ravimit”? 

Allikad: Stara, Facebook

Foto: Valtioneuvosto + Canva

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt