Kas Tallinna ööelu korraldajad väärivad pankrotti?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. september 2021 kell 12:05Raimond Kaljulaid (presidendi-Kersti poolvend – toim.) kohtus 12. augustil riigikogus Tallinna kultuurikorraldajatega eesmärgiga välja töötada konkreetsed ettepanekud valitsusele, et hoida Tallinna ööelu võimalikult avatud ja turvalisena koroonaviiruse kolmandas laines, vahendab Delfi. “Ööklubi 9/11 esindajana oli mul võimalus sellel koosolekul viibida ning sain aimu, mis valitseb klubide ja baaride omanike-promootorite mõtetes. Kahetsusega pean tunnistama, et kui ööelu korraldajad oma suhtumist ei muuda, siis on nende klubid ja baarid kõik pankrotile määratud,” kirjutab Hando Tõnumaa.

 

Tunniajasel vestlusel riigikogus olid kohal enamiku Tallinna tuntumate ja aktiivsemate klubide-baaride esindajad ja kõigile anti võimalus rääkida oma muredest ja ettepanekutest seoses riigi poolt kehtestatud nõuetega, mis “pandeemia” vastu võitlemiseks on kehtestatud. Delfi avaldas kokkuvõtte koosolekul räägitust, kuid võtan mõne lausega kogu teema kokku ka ise. Lühidalt öeldes on Tallinna ööelu korraldajad vähemasti ajutiselt  kaotanud ratsionaalse mõtlemisvõime või on nad lihtsalt hirmul, mis pärsib loogilist mõtlemist ja järelduste tegemist.

Minule jäi mulje, et ööelu korraldajate üheks suuremaks mureks oli see, et klubidele ja baaridele kehtestatud piirangud ei ole omavahel ausad, sest vähemasti toona (12. augustil) tohtisid kuni 50-se mahtuvusega kohad opereerida ilma “koroonapassi” nõudeta. Ja see olevat ebaaus suuremate klubide suhtes.

Teine murekoht seisnes selles, et klubid ja baarid ei saa lihtsasti kätte viimast ja kõige värskemat infot piirangute ja reeglite kohta. Kui mina võtsin saalis jutu üle, ütlesin, et piirangute info teadasaamine polegi kõige keerulisem, vaid probleem on selles, et need piirangud ise on täiesti ajuvabad ning küsisin, et mis on koroonapassi mõte, kui isegi peavoolumeedia kinnitab, et ka vaktsineeritud inimesed nakatavad?

Sellele järgnes saalis vaikus ning pärast mõnesekundilist pausi alustati täiesti teise ja seosetu teemaga uut vestlust, justkui mind polekski saalis olnud.

Ma sain peagi aru, et minuga ühes saalis viibivad isikud ei ole suutelised aru saama, millest ma räägin.

Kui hiljem läks jutt vaktsineerimise peale, siis teatas ühe klubi esindaja, et nn testimisputkas võiks olla ka vaktsineerimisvõimalus, sest “öösel kell 2 on väga hea pidulisele sutsakas ära teha”. Ilma naljata, just sellise mõtte käis üks vend välja ning teistele tundus see meeldivat.

Ma jälgisin imestusega, kuidas näiliselt mõtlevad isikud minu ümber tunnevad muret ebaausate piirangute ja uutest piirangutest teada saamise osas, aga mitte selle tõttu, et kõik need piirangud on täiesti mõttetud! See ei paistnud neid üldse morjendavat.

1. septembril (01.09.2021) avaldas Delfi artikli, mis kinnitab seda, millest Telegram on kirjutanud viimased poolteist aastat – ametliku statistika kohaselt pole võimalik kogu riiki ohustavat laustaudi tuvastada!

1. septembril (01.09.2021) avaldas Postimees kohtuarst Ilona Drikkiti seisukohavõtu “Häritud reaalsus või uus normaalsus”, milles ta selgitab, et koroonameetmed (piirangud, maskid, PCR-test, vaktsiinid) ei ole õigustatud.

1. septembril (01.09.2021) avaldas Päevaleht Villu Zirnaski arvamusloo “Valitsuse enda uuring näitab, et koroonatõend ei toimi. Lõpetage see piinlik ahistamine”.

 

Kallid Tallinna ööelu korraldajad!

Teil on lihtsam panna oma putka kinni juba täna ja tegeleda muude ettevõtmistega, kui te oma suhtumist ei muuda. Nn võltspandeemia tõttu on üle linna tekkinud mitmeid täiesti underground klubisid ja baare, millel puuduvad aadressid ning kus ei kehti piirangud. Teate küll – nii nagu oli veel kaks aastat tagasi ja veel 30 aastat enne seda: et tuled ennast häbistamata ja alandamata peole ning kõik sinu tegevused on vabatahtlikud, sest sa oled ju vaba inimene. Ning klubi pidaja hoiab oma klubi ja baari lahti niikaua, kui ta soovib ja võtab peole vastu nii palju rahvast, kui ta soovib. Kas ei tundu loogiline?

Küsige iseendalt: mida tõendab koroonapass? Ainult seda, et sul on koroonapass, aga koroonaviirus võib sul olla sellest passist olenemata. Seega, mis on selle asja mõte? Miks te ei soovi lasta oma klubisse inimesi, kes ei kanna kaasas “piiblit”? Kui teile ei sobi nende inimeste raha, kes pole usklikud, siis te olete oma pankroti uhkusega välja teeninud!

Aga kui te saate aru, et kõik need piirangud on täiesti mõttetud, õigustamata ja tegelikult isegi illegaalsed, siis julgustan teid tulema kapist välja ning koonduma ühise keha alla ning ütlema riigile konkreetselt: EI! ME EI LÄHE SELLE IDIOOTSUSEGA ENAM KAASA!

Teil pole mitte midagi sellega kaotada, sest enamiku jaoks teist on see klubivärk hobi. Isegi kui ta mingi hetk oli business, siis täna see seda kindlasti pole. See jama lõppeb ära siis, kui me selle üheskoos ära lõpetame.

PS. Te ei pea mind uskuma, aga palun kuulake vahelduseks ka teisi eksperte peale meie staararstide ja teadusnõukoja. Eile käis neid terve plejaad (nt Oxfordist ja Harvardist) Fotografiskas ja nad ei hoidnud end kogu koroona-saaga kritiseerimisel karvavõrdki tagasi.

 

Hando Tõnumaa

 

Foto: CanvaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt