Hispaanias on eurovastasus Euroopa riikide hulgast suurim

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. september 2013 kell 17:22Ligi iga kolmas hispaanlane pooldab euroalast lahkumist ning peseeta taas kasutuselevõtmist, näitas Saksamaa Marshalli fondi värske uuring, vahendas ERR.

 

30 protsenti hispaanlastest eelistaks euro asendamist peseetaga, mis oli Hispaania rahvusvaluuta kuni 2000. aastani, mil riik euroalaga ühines, selgus Saksamaa Marshalli fondi uuringust.

Kuigi uuringus osalenuist koguni 49 protsenti uskus, et euro on Hispaania majandusele kasuks tulnud, oli kolm aastat tagasi nii arvajaid 18 protsenti rohkem. Kui 2010. aastal pooldas Euroopa Liitu kuulumist 83 protsenti hispaanlastest, siis nüüd on see arv 59 protsenti.

Marshalli fond uuris suhtumist paljudes riikides, kuid Hispaanias oli eurovastasus Euroopa riikide hulgast suurim. Prantsusmaal ja Portugalis pooldab endise rahvusvaluuta kasutuselevõttu 27 protsenti inimestest.

Rahvusvahelisi tendentse silmas pidades oli Hispaanias teiste küsitletud riikidega võrreldes kõige rohkem (31%) ka USA presidendi Barack Obama poliitika vastaseid.

 

Allikad: ERR, The Local

Foto: actualidad.orange.es

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt