Hispaania kohalikud omavalitsused kaitsevad kodust väljatõstetuid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. aprill 2013 kell 13:17 

Kanaari saarte ja Barcelona kohalikud omavalitsused on otsustanud aidata oma kodust ilmajäänud inimesi ja trahvida panku, mis on inimesed kodunt välja ajanud ning hoiavad neid hooneid tühjadena, vahendab BNS.

 

Hispaania 26-protsendine tööpuudus on muutnud paljude inimeste elu raskeks. Paljud võlgnikud on oma kodunt välja tõstetud. Nüüd on otsustanud kaks kohalikku omavalitsust neile appi tulla.

Kanaari saarte piirkondliku valitsuse esimees Paulino Rivero ütles, et valitsus on koostanud seaduseelnõu, mis lubab võõrandada tühjalt seisva eluaseme, kust inimesed on välja tõstetud, ja lubada neil seal edasi elada. Lisaks lubab kohalik valitsus trahvida panku, mis on inimestelt majad ära võtnud ja hoiavad neid tühjana. Rivero ütles, et valitsusel on moraalne ja seaduslik kohustus hoolitseda nende eest, kes majanduskriisi ajal on kodust ilma jäänud. Kanaaridel kaotas eelmisel aastal kodu 4100 perekonda.

Ka Kataloonia kohalik valitsus on lubanud samal põhjusel hakata panku ja kinnisvarafirmasid trahvima. Kataloonias on 450 000 tühja kodu. Hispaania pangaliidu esimees Miguel Martin ütles, et nii läheb Hispaania Argentiina ja mitte Euroopa teed. Hispaania seaduste järgi peavad paljud inimesed oma laenu ära maksma isegi siis, kui neilt on juba maja/korter käest võetud.

 

Allikad: BNS, Global Post, El Pais

Loe lisaks: IPS

Foto: venda-rapido.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt