Kas Kanep nõudis oma esimese ohvri?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. september 2015 kell 16:05Kanepi pooldajate hulgas võib tihti kohata väidet, et erinevalt alkoholist ei ole tõestatult keegi hukkunud antud taimse ürdi tarvitamise tõttu. Internetis on nüüd aga hakanud ringlema lugu Zachary McDanielsist, kes kaotas oma elu kanepi tõttu. Paraku pole tema traagilises loos süü mitte kanepi tarvitamisel vaid seda keelaval karmil keelusüsteemil.

Lõuna-Carolinas leidis septembri alguses aset intsident, kus ametliku narratiivi kohaselt varastas McDaniels koos teise mehega auto. Kui šerifiabid üritasid mehi liikluses peatada, väljusid nad sõidukist ja püüdsid põgeneda. McDaniels saadi peatselt kätte ning viidi politseijaoskonda, kus tal tekkisid järsku hingamisraskused. Jaoskonda kutsuti kiirabi, mis püüdis ebaõnnestunult McDanielsi hingetoru avada plastiktoru paigaldamisega. Tema seisund halvenes drastiliselt kuni ta hukkus.

Maakonna šerifi uurijate, haiglaametnike ning viienda ringkonna advokaadibüroo sõnul lämbus McDaniels surnuks kotitäie kanepi kätte. Nimelt oli ta šerifiabide huviorbiiti sattumisel otsustanud alla neelata mitu kanepiga täidetud kotikest, millest üks oli kiilunud kinni tema hingamisteedesse. Blokeeringu tõttu ei suutnud kiirabiarstid taastada õhuvoolu tema kopsudesse, mistõttu hukkus McDaniels õhupuuduse ning südame seiskumise tõttu.

Antud juhtumi valguses on näha, kuidas inimesi hirmutav narkootikumide keelurežiimi rakendav õigussüsteem võib osutuda neile ohtlikumaks kui taime enda tarvitamine. Tasub meeles pidada, et igapäevaselt trahvitakse, vahistatakse, vangistatakse ja ähvardatakse rohkelt inimesi kanepi omamise või tarvitamise eest, isegi kui tegu on täiesti marginaalsete kogemustega. Samal ajal võib isegi paari kilomeetri kaugusel olla antud narkootikumi tarvitamine täiesti legaalne ning negatiivsete tagajärgedeta.

Allikad: WBTW News13, KMOV

Foto: grasscity.com

Toimetas Allar Pajuste

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt