Eesti pere lugu: vähiravi Rick Simpsoni kanepiõliga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. veebruar 2014 kell 13:53Viimasel ajal on ravikanepist väga palju meedias juttu olnud ning oleme ka ise seda teemalt käsitlenud. Mõni nädal tagasi astus Telegrami toimetuse uksest sisse mees, kes rääkis meile hämmastava loo isiklikust kogemusest abikaasa vähktõve ravimisel. Paraku on see lugu kurva lõpuga Janeki ja tema pere jaoks, kuid võib-olla peitub siin siiski lootuskiir neile, kel sama katsumus ees, kuid kes on haigusele varasemas staadiumis jälile saanud. 

 

Meie lugu sai alguse 2013. aasta jaanuaris, kui minu armastatud abikaasal diagnoositi 4. staadiumis emakakaelavähk. Tavameditsiinis tähendab 4. staadiumi vähk teatavasti surmaga lõppevat haigust, meie puhul anti lootust elamiseks alla kahe kuu, juhul, kui võtame vastu meditsiini poolt laialt kasutatud protseduurid – ohtralt kiiritust ja keemiaravi.

Kui küsisin oma abikaasalt,  miks ta sellest mulle varem ei rääkinud, vastas ta, et milleks ometi… Ta nimelt ei kavatsenud nagunii vastu võtta arstide ja meditsiinisüsteemi poolt pakutavat kaasaegset vähiravi kiirituse- ja keemiaraviga. Ilmselt oleks mu naine rääkimist veelgi edasi lükanud kuni suurte valudeni, kui ta poleks avastanud internetist, et vähi ravimine on siiski võimalik, nimelt Rick Simpsoni kanepiõliga.

 

Arstid: hakake valmistuma abikaasa lahkumiseks

Peale haiguse tuvastamist toimus nn arstide konsiilium koos vähihaigega, kuhu otsustasin naisega kaasa minna, et kuulda otse arstidelt, kui mastaapses järgus vähk juba on ning kui kaua tal elada on jäänud. Hämming oli muidugi suur, kui nägin onkoloogia osakonna arstide suhtumist: sisuliselt ei öelda sulle seal ausalt mitte midagi, kui kaugele vähk juba arenenud on või mida see kõik vähihaigele tähendab. Ravi kulg pannakse paika ilma haige inimesega nõu pidamata, sest mis valikuid inimesel ikka on.

Ma küsisin arstidelt otse, kui palju mu naisel elada on jäänud juhul, kui võtta vastu tavameditsiini poolt pakutav ravi. Vastus kõlas – alla kahe kuu, hakake perega ettevalmistusi tegema abikaasa lahkumise puhuks. Küsisin, et milleks on vaja teda siis veel kiiritada ja keemiat täis toppida, kui ta nagunii on surija. Vastati, et kiiritusravi vähendab valusid enne surma. Mitte  keegi ei maini sulle aga seda, et  sureva inimesena veedad sa viimase kuu haiglas täielikus agoonias ja surmahirmus, morfiini mõju all ja kõige lõpuks ka mitte oma lähedasi ära tundes. Ja sellega minu abikaasa ei leppinud.

 

Võltslootused ja kasum

Vähi ravimine on teatavasti kõige kallim ravi üldse. Tegelikult arstid ju teavad, et selle tavameditsiini ravimeetodiga sa ellu ei jää, vähemalt mitte neljandas staadiumis vähihaige.  Aga sind vähemalt võetakse ravile,  see  maksab suurt raha ja seda suurt raha teenitakse inimeste eludega mängides. Kindla peale oled sa arstide mõistes juba lootusetult aru kaotanud  juhul,  kui otsustad alternatiivmeditsiini kasuks. Ja see puudutab kogu meditsiinisüsteemi kuni perearstini välja.

Kõige kurvem on see, et alates tavameditsiini ravi keeldumise hetkest ei saa sa arstidelt enam mitte mingisugust toetust. Sinusse suhtutakse kui täielikku idiooti, arvestamata inimese enda arvamuse ja tõekspidamistega.

See võib kõlada julmalt, aga minule isiklikult jäi mulje meditsiinisüsteemi käitumismalle arvesse võttes, et isegi surmaotsust tähendava diagnoosiga vähihaigele on vaja kindlasti sisendada lootust ning peale panna kiiritus- ja keemiaravi, et inimene elimineerida ühiskonnast ning teenida selle pealt tuimalt kasumit.  Ei ole vaja ju ühiskonda mürgitama agoonias inimesi, kes muutuvad ohtlikuks nii teistele kui ka iseendale. Nii nagu öeldakse: karda inimest, kellel ei ole enam mitte midagi kaotada.

Kuna me olime teadlikud kanepiõli ravivõimest, tutvununa Rick Simpsoni tekstide ja videotega internetis, julgesime arstide poolt määratud kiiritus- ja keemiaseanssidest loobuda. Julgesime riskida, sest kaotada polnud ju midagi. Me ei leidnud internetist ühtegi viidet selle kohta, et Eestis keegi veel oleks kanepiõli abil vähki ravinud. Seega pidime meie olema esimesed.

 

Mahasalatud vähiravim

Ühiskond tunneb kanepit narkootikumina, see on illegaalne aine ja vähemalt Eestis pole see õli kujul kättesaadav. Pean siinkohal ära märkima, et kui kanepit suitsetada, siis on tal tõepoolest narkootiline toime, aga mitte keegi ei suvatse isegi mainida, et kui manustada kanepiõli süües, puudub tal igasugune narkootiline mõju. Ainsad sümptomid on söögiisu suurenemine ja parem uni, mida kiiritus-  ja keemiaravi puhul just ei ole.

Kanepiõli oli vaja kuidagi kiiremas korras kohale toimetada. Suhtlesime ka Rick Simpsoniga, aga  tema ei tegelenud enam ise selle õli tootmisega, vaid pigem propageerimise ning tutvustamisega. Pealegi, Kanadast poleks me mingi valemiga seda turvaliselt kätte saanud. Õnneks elab meil paar sõpra Hollandis ja seal on ju teatavasti kanep legaliseeritud. Nad olid meid nõus aitama.

 

Ravimise meetod

Jõuan nüüd jutuga loo tuumani ehk siis räägin, milline imeravim on kanepiõli. Vähi ravimiseks on vaja manustada  60 g kanepiõli ja seda 90 päeva jooksul. Alguses väiksemates kogustes ja kui organismil on juba tekkinud tolerants aine suhtes, siis 1 g päevas. Väga suurest kogusest ei saa alustada, kuna teatavasti tekitab kanepiõli väga hea une ning tolerantsi puudumisel võib inimene kuni 3 ööpäeva järjest magada.

2013. aasta veebruaris alustasime meie siis vähi ravimisega Rick Simpsoni meetodil.  Juba kahe nädala pärast tekkisid meil täpselt samasugused sümptomid nagu keemia- ja kiiritusravi puhul. Pöördusime konsulteerimiseks oma perearsti poole, kuna seoses vähirakkude lagunemisega tekkis lümfisõlmedes ummistus. Muide, kui keemia ja kiiritus hävitavad lisaks haigetele vähirakkudele ka terved rakud, siis  kanepiõliga ravides hakkavad vähirakud ennast ise hävitama, kuid terved rakud jäävad terveteks. Sisuliselt tugevneb inimese immuunsüsteem ja organism hakkab ise ennast vähirakkudest puhastama.

 

Arstide tabu

Niisiis,  pöördusime perearsti poole ja pidasime temaga sellel teemal nõu. Ta üllatus, et meil tekkisid samad sümptomid mis tavameditsiini ravi puhul ja ta oli meile igati toeks. Paraku aga järgmisel korral polnud ta enam üldse nii sõbralik ning tema suhtumine oli täielikult muutunud. Ma tõesti ei tea, aga ilmselt  oli ta kellegagi rääkinud ja võib arvata, et tal keelati meile toetuse ja abi pakkumine. Alternatiivmeditsiin on arstide jaoks tabu, isegi kui inimene hakkab surema.

Ravi alguses olid minu abikaasal suured valud ja organism oli väga kurnatud. Vahepeal  pidi ta võtma valude vastu isegi  morfiinitablette, õnneks kõige lahjemaid.  Kuna see haigus on väga julm ja organism ei suuda nii rängas staadiumis ise vähiga võidelda, palusin arstidelt, et nad paneksid tilgutisse lisaks muudele turgutavatele ainetele ka C-vitamiini, kuna olin selle ravitoime kohta  palju lugenud.  Vastuseks sain, et C-vitamiini ei saa, kuna see paneb vähirakud vohama. Mis mõttes, mõtlesime meie, Soomes on olemas kliinikud, kus ravitakse inimestel vähki suurte C-vitamiini annustega. Selle asemel, nagu hiljem ravimilt lugesime, tuldi koju ja pandi tilgutisse hoopis tugevatoimelist hormoonravimit, mis küll ajutiselt tekitab parema enesetunde, kuid hävitab inimese immuunsüsteemi. Siis sai meile lõplikult selgeks, et mingit toetavat abi meil arstidelt loota pole ning sellest hetkest olime haigusega omapead.

 

Kanepiõli töötab, kasvajad väljuvad

Aprilli lõpuks olime raviga jõudnud sinnamaale, et minu abikaasa ei pidanud enam võtma kangeid valuvaigisteid ja tundus, et kõik läheb paremuse poole. 2013. aasta maikuu alguseks olime ära söönud umbes 50 g kanepiõli ja vähirakud olid hakanud lagunema väga kiires tempos, mis tähendas omakorda seda,  et organism oli täis vähirakkudest tekitatud mürke. Ja sellel hetkel oleksime väga vajanud meditsiinilist tuge, mida meie aga kahjuks ei saanud. Mu abikaasa ei suutnud midagi süüa, kuna organism hülgas mürke ja ka toidu oksendas ta kohe välja. Muide, need on taas samad sümptomid, mis kiiritus- ja keemiaravigagi kaasnevad. Samuti oli hakanud kehast väljuma väga suurtes kogustes vähkkasvajat ennast. Niisiis kanepiõliga ravimine töötas, täpselt nii nagu Rick Simpson räägib.

Kõlab uskumatuna, aga  minu abikaasa seest tuli kokku välja kuus hanemuna suurust vähikamakat, mida organism ise oli hakanud hülgama ning olime täis lootust ja rõõmu. Viskasime koos nalja, millega me omapead küll hakkama oleme saanud. Kuigi söögiisu hakkas taastuma, kaotas abikaasa kasvajate väljumisega väga palju verd.

 

Meie lugu lõpeb

14.05.2013 hommikul langes minu abikaasa kahjuks selle suure pingutuse ja verekaotuse tõttu koomasse. Sellel hetkel ei osanud mina teda enam mitte kuidagi aidata ja ma kutsusin kohale kiirabi. Meedikute saabudes näitasin veel klaaspurki ning rõhutasin, et see on vähk, mis on välja tulnud. Meedikud lihtsalt ignoreerisid. Minu abikaasa viidi haiglasse ja sellel hetkel oli minul juba selge, et siinkohal meie lugu lõpeb. Nagu Rick Simpsongi ütleb,  jäävad inimesed isegi kanepiõliga ravimisel liiga hiljaks. Aga kuigi see tema elu ei suutnud päästa, siis aitas kanepiõli tal vähemalt väärikalt surra. Ja nii see oligi. Olles kogu  ravi aja koos oma lähedastega ja poegadega oma kodus. Ja mis kõige tähtsam, mu naine sai olla täie mõistuse juures ja adekvaatne. Oma kalli abikaasa Terje Hiieti surmateate sain 14.05.2013 kell 14.00.

Olles käes hoidnud inimese ihusooja vähkkasvajat, mis tänu kanepiõlile inimesest ise välja tuleb, julgen puhta südamega teile kinnitada, et ärge olge nii umbusklikud. See tõesti toimib. Julgege võtta vastutus ning kindlasti saate haigusest jagu, eriti siis, kui vähk ei ole veel nii suureks kasvanud. Aga tutvused, et saada esmaabi, kuluvad kindlasti samuti marjaks ära!

 

Lõpetuseks veel, et kes ei tea…

…siis kanepiõli ravib meditsiinilises mõttes ka kõige keerulisemaid juhtumeid nagu leukeemia, ajuvähk, luuvähk, nahavähk jne. Sest teatavasti ei saa nendel juhtudel vähirakku täielikult välja opereerida või kiiritada ning leukeemia ehk verevähki ei ravi tavameditsiin minu teada üldse. Seevastu kanepiõli manustades on leukeemiat  üldse kõige lihtsam ravida, kuna ravim läheb seedetraktist otse verre. Kanepiõli paneb inimese immuunsüsteemi nõnda funktsioneerima, et vähirakud hakkavad ennast ise hävitama ning lisaks tervenemisele tugevneb ka immuunsüsteem.

Lisaks vähile ravib kanepiõli ka selliseid haigusi nagu diabeet, skleroos, Parkinsoni tõbi, artriit, põletikud, kroonilised valud ja alkoholism. Tavameditsiin ei jõua kunagi haiguse põhjusteni – sinu piina leevendatakse, aga sind ei ravita terveks.

Olge terved, sest haige on sitt olla.

Janek Hiiet

 

Foto: goodfon.com

Toimetas Liina Liisveld

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt