Inimesed, kes surid kanepi üledoosi tõttu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. september 2013 kell 22:01Kui tappev kanep täpselt on? Paremal on pilt (klikka peale ka), mis näitab kõiki inimesi, kes kanepi üledoosi tõttu on surnud:

 

 

Just, mitte ükski inimene pole kunagi kanepi üledoosi tõttu surnud. Pole küll täpseid andmeid merisigade kohta, kuid arvatavasti on numbrid samad. Ühe sagedasti tsiteeritud uurimuse kohaselt peaks kanepisuitsetaja tarbima 20–40 tuhande kordse THC doosi, et surma saada.

Eelmisel nädalal kinnitas USA peaprokurör Eric Holder, et föderaalvõimud ei kavatse sekkuda Colorados ja Washingtonis vastu võetud kanepi tarvitamist reguleerivatesse seadustesse. See otsus andis rohelise tule ka teistele osariikidele sarnase seadusandluse vastuvõtmiseks, kuid pahandas paljusid korrakaitsjaid, kes polnud rahul läbikukkunud narkopoliitika muutmisega.

Niisiis saatsid korrakaitseorganisatsioonid Holdenile avaliku kirja, milles hoiatavad, et kanepi seadustamine viib kuritegevuse, vägivalla ja surmade suurenemiseni.

Probleemiks võib osutuda näiteks uimastatud olekus autojuhtimine, kuid Colorado ja Washington on juba teinud samme, et hoida kanepit tarvitanud inimesed teedest eemal ning kanepi mõju all sõitmise eest karistavad endiselt ka föderaalvõimud.

Kuid politseinike ühendused tõid oma kirjas välja ka vastuolulisi väiteid, nagu viiks kanepi kasutamine vägivaldse käitumise, enesetapumõtete ja kangemate narkootikumide juurde. Teaduslikud uuringud neid väiteid ei kinnita, küll aga on kinnitust leidnud, et THC-l on märkimisväärne terapeutiline mõju patsientide puhul, kes kannatavad vähi, AIDSi või glaukoomi käes.

Loomulikult on üledoosid USA-s suureks probleemiks – näiteks aastal 2010. suri üledoseerimise tulemusel 38 329 inimest. 60 protsenti juhtumitest olid aga seotud… retseptiravimitega.

 

 

Allikas: Huffington Post

Fotod: bph2.com, tumblr.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt