Kenya karmistab elevantide päästmise nimel salaküttimise karistusi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. aprill 2013 kell 20:32 

Kenya kavatseb karmistada karistusi, mis on ette nähtud salaküttidele ja elevandiluuäritsejatele, vahendas BNS.

“Me kavatseme oma elevantide päästmiseks salaküttidega igal tasandil võidelda,” ütles Kenya valitsuse pressiesindaja Muthui Kariuki avalduses. Suureks takistuseks on asjaolu, et Kenya kohtud saavad praegu keskkonnakuritegude eest määrata vaid trahve ja vangistust, mis kurjategijatele kuigi heidutavalt ei mõju.

Ida-Aafrikas on salaküttimine viimasel ajal järsult kasvanud ning vandli pärast on tapetud terveid elevandikarju. Märtsis valitud parlament, mis pole veel tööd alustanud, on nimetanud oma prioriteedina salaküttimise karmimat karistamist.

Praeguste seaduste kohaselt on kõige rängemate looduskaitsekuritegude karistus maksimaalselt 40 000 Kenya šillingu (365 euro) suurune trahv ja kuni kümneaastane vanglakaristus. Eelmisel kuul 439 võhaga tabatud hiinlasest vandlismugeldajat trahviti vähem kui ühe dollariga võha kohta.

Salakütid tapsid eelmisel aastal Kenyas 384 ja 2011. aastal 289 elevanti. Käesoleva aasta jooksul on tapetud 74 elevanti.

 

Allikad: BNS, The Inquisitr,  AFP

Foto: AFP

 

Toimetas Õnne Puhk

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt