Keskkonnaminister: Eestis tasuks investeerida biogaasi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. märts 2013 kell 18:00__thumb_-3-Pentus_4_27.10.2011

Euroopa Liidu keskkonnaministrid kohtusid neljapäeval Brüsselis, kus nad muu hulgas arutasid teise põlvkonna biokütustele ülemineku toetamist.

 

 

“Praegu Euroopa Liidus kasutatavad ja toodetavad biokütused on valdavalt esimese põlvkonna biokütused, mis põhinevad toidukultuuridel. Nüüd on biokütuste tootmiseks aga juba palju paremaid võimalusi, mis toidutootmisega ei võistle. Teise põlvkonna biokütuseid võib teha näiteks jäätmetest, vetikatest või põhust. Tuleviku seisukohast pakub see Eestile palju võimalusi just koostöös põllumajandussektoriga,” ütles kohtumisel Eestit esindav keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus.

Eesti toetab koos Euroopa Komisjoniga selliste biokütuste arendamist, mis on säästlikud, vähendavad CO2 heidet ja ei konkureeri toidutootmisega ega mõjuta seetõttu toiduainete hindu. Biokütustele kehtestatavad säästlikkuskriteeriumid takistaks looduslike metsade ja soode ning muude looduskaitse seisukohalt oluliste alade kasutamist kütusetootmiseks.

“Arvan, et järgmisena tasuks investeerida just biogaasi tootmisse ja kasutamisse, mis vähendaks nii energiakulu kui õhusaastet ning looks maale väärtuslikke töökohti. Tulevikus võiks ka ühistransporditoetust saada riigilt vaid biogaasil liikuvad bussid,” rääkis keskkonnaminister.

Lisaks biokütustega seonduvale oli päevakorras keskkonnamõju hindamise korralduse parendamine ning geneetiliste ressursside kasutamisega seonduv. Lõunalauas arutasid ministrid Rio+20 jätkutegevusi.

 

Allikas: BNS, GoodNews

Toimetas: Meeli SeermaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt