Lapsed kannatavad USA-d tabanud relvahirmu all

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. september 2013 kell 14:563396623002_26a8fcb1bdHiljuti toimunud massitulistamised on taas USA elanike hulgas relvapaanikat külvanud, ning paraku peavad selle pärast kannatama ka lapsed, kes kõigest  mängida tahavad. Paar päeva tagasi toimus Virginia osariigis intsident, kus kaks seitsmendas klassis õppivat poissi eemaldati üheksaks kuuks õppetööst, kuna nad mängisid koduaias ja väljaspool kooliaega mängurelvaga.

 

Kaks sõpra, Khalid Caraballo ja Aidan Clark, ootasid ühe poisi koduaias koolibussi ning veetsid aega mängurelvaga täpsust lastes. Sihtmärk oli puu külge kinnitatud ning üles oli pandud ohutusvõrk, et mööda lastud plastikkuulid kinni püüda. Laste mäng muutus aga probleemiks, kui neid nägi naaber, kes otsustas politseisse helistada ja kaebuse teha, öeldes, et kuigi tegu pole päris relvaga, tekitab selle nägemine temas siiski ebamugavust.

Kui poiste kooli direktorit juhtunust teavitati, otsustas ta poisid üheksaks kuuks õppetööst eemaldada ning isegi soovitas nad aastaks koolist välja visata tulirelva omamise ja käsitlemise eest. Direktor väitis, et poisid tulistasid bussipeatuse lähedal olevaid inimesi, aga lapsed ning nende vanemad eitavad neid süüdistusi, väites ka, et relv oli alati ainult aias ning jäeti sinna, kui koolibuss saabus.

Üks poistest, Khalid ütles ajakirjanikuga rääkides, et kardab nüüd oma tuleviku pärast: “See on kohutav. Ma ei saa võimalust minna heasse kolledžisse. See rikkumine on minu koolitoimikus kirjas. Seal öeldakse, et mul oli relv. Kolledžis ei hakata minult küsimusi küsima. Nad arvavad, et see oli päris tulirelv ning et ma üritasin kellelegi liiga teha. Nad ütlevad, et ei, me ei saa sind vastu võtta.“

Juhtum on seda jaburam, et kohalikes seadustes on kirjas, et sellistest mängurelvadest tulistamine pole rikkumine, kuni on rakendatud “mõistlikku hoolt“ ning plastikkuulid pärast kokku korjatakse.

 

Kahjuks on sarnaseid näiteid veelHiljuti eemaldati Creative Montessori Academy koolist määramatuks ajaks ka 9-aastane Gage, keda süüdistatakse teesklemises, et tema mänguasi on relv, sellega sõbrale osutamises ning “bang bang” (tõlkes põmm põmm) ütlemises. Poisi ning tema kahe sõbra väitel aga tahtis Gage teisele lapsele lihtsalt mänguasja anda ning koputas tema tähelepanu saamiseks talle paar korda õlale, kusjuures sõnu “bang bang” polevat kasutatud.

H. L. Bourgeois keskkoolis vahistati “kooli terroriseerimise ning kooli töö häirimise” eest 15-aastane õpilane, kellel polnud ligipääsu mitte mingisugustele tulirelvadele, aga kes kasutas oma iPhone’i rakendust, millega mängis klassikaaslaste tulistamist. Aplikatsioon nimega “The Real Strike“ loob telefoni ekraanile relvakujutise, mille taustaks on telefoni kaamera kaudu reaalajas filmitav video, mida saab ka salvestada. Vahistatud poiss laadis aga rakenduse abil filmitud “tulistamise” üles ka Youtube’i keskkonda.

Kohaliku linnapea sõnul tuleb sellisesse asja suhtuda tõsiselt, sest ei teata, millal mäng võib reaalsuseks muutuda. Tema sõnul oli vahistatud poisi tegu ajendatud sellest, et ta oli väsinud frustratsioonist ning koolikiusamise ohvriks olemisest ning et tal ei olnud tahtmist kellelegi liiga teha. Siiski võib vahistatud noormehe saata süüdimõistva otsuse korral kuni 20 aastaks vangi, kuna Louisiana osariigis on terroriseerimine karistatav maksimaalselt 15 ning kooli töö segamine maksimaalselt 5 vangla-aastaga.

 

 

Allikad: Infowars, WGNO, Fox News

Foto: flickriver.com

 

 

Toimetas Marlen Laanep

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt