Silmakirjalikkus USA karmima relvaseaduse ümber

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. veebruar 2013 kell 19:58Hiljutine Sandy Hooki koolitulistamine USA-s on tekitanud vastandlikke arvamusi. On inimesi, kes arvavad, et tulirelvad tuleb ära keelata, nõudes president Barack Obamalt relvaseaduse muutmist. Teised aga leiavad, et probleem on kusagil mujal, sest relvad üksi ei tapa inimesi.

 

Ameerika Ühendriikides on tavakodanike kasutuses umbes 300 miljonit tulirelva. Relvakultuur on USA-s olnud tugev riigi loomisest alates. Paljud relvaomanikud usuvad, et niigi diktaatorlik riik soovib relvad tavainimeste käest ära võtta, et saada täielik kontroll elanike üle.

Paljud uurijad on jõudnud järeldusele, et mitmed massitulistamised, sealhulgas ka Sandy Hook, olid sihilikult valitsuse korraldatud libaoperatsioonid, nagu ka 11. septembri terrorirünnak. Relvaseaduse muudatuse vastu on julgelt sõna võtnud paljud tuntud tegelased, teiste hulgas muusik Ted Nugent, räppar Ice-T ja näitleja Bruce Willis.

 

Erilist kriitikat on saanud Hollywoodi ja popmuusika staaride armee, kes astuvad üles videoklipis “Demand A Plan”, mis kutsub inimesi üles nõudma presidendilt plaani relvavägivalla lõpetamiseks. Kuid samal ajal on enamus reklaamis üles astunud näitlejaid vägivalda propageerivates filmides osaledes kühveldanud endale kokku terve varanduse.

 

Siit näeb originaalklippi “Demand A Plan”.

Siit näeb “Demand A Plan” klippi, kuhu on vahele lõigatud stseenid filmidest, milles reklaamis osalevad näitlejad inimesi tapavad.

 

Näitleja Chris Rock ütleb isegi, et Obama on meie issi ja boss ning tema käsku tuleb täita, vahendas Reporter.

 

Allikad: Demand a Plan, Infowars, Before It’s News

 

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt